Kadir Şeker tahliye oluyor

Sonuna kadar haklısınız. Çok ince nüanslar var cümle arasında.
Mesela ben mevcut anayasanın yanlış olduğunu düşünüyorum ama iyi veya kötü anayasa bu. Tam da dediğin gibi ana sorun anayasanın işlememesi.

Türkiye'nin tepeden tırnağa her türlü organı buna zemin hazırlıyor. Isteyen istediği kadar mevcut hükümete sallasin, bu iklim yıllardır aynı ve bunu oluşturan halkın kendisidir.

Anayasadan anlamayan, davayı hiç okumayan insanlar genel bir akıma kapılarak saçma sapan şeyleri savunuyor insanlar. Sonra da yöneticiler buna göre yönleniyorlar.

Twitter'dan gelen tepkiye göre transfer yapan kulüpler bile var. Diyorum ya, nereye el atsak durum aynı.

Hiç kimse adalet istemiyor bence. Insanlar adalet isteseler öncelikle adaleti kendileri tahsis ederek duruma baslarlardi.

Vergilerimiz sağolsun.
Forum beni her gün daha da şaşırtıyor gerçekten. Katil savunan mı dersin, anayasanın işlememesini bir başarı olarak mı gören dersin, hukukun tepkilere göre işlemesine sevinen mi dersin...

Türk milleti duygularıyla hareket ettiği her an kaybetmeye devam edecek. Nasıl ki eskiden şiir yazdığı için hapise giren kişiyi el üstünde tutup şu an başımıza bela ettilerse, başka insanları da "hayır o öyle bir şey yapmadı, yanlışıkla oldu!" diye savunmaya devam edecek. Aynı kişi yarın gidip bir başkasını öldürdü diye haber çıkarsa, şaşırmayın.

Sonuna kadar haklısınız. Çok ince nüanslar var cümle arasında.
Mesela ben mevcut anayasanın yanlış olduğunu düşünüyorum ama iyi veya kötü anayasa bu. Tam da dediğin gibi ana sorun anayasanın işlememesi.

Türkiye'nin tepeden tırnağa her türlü organı buna zemin hazırlıyor. Isteyen istediği kadar mevcut hükümete sallasin, bu iklim yıllardır aynı ve bunu oluşturan halkın kendisidir.

Anayasadan anlamayan, davayı hiç okumayan insanlar genel bir akıma kapılarak saçma sapan şeyleri savunuyor insanlar. Sonra da yöneticiler buna göre yönleniyorlar.

Twitter'dan gelen tepkiye göre transfer yapan kulüpler bile var. Diyorum ya, nereye el atsak durum aynı.

Hiç kimse adalet istemiyor bence. Insanlar adalet isteseler öncelikle adaleti kendileri tahsis ederek duruma baslarlardi.

Vergilerimiz sağ olsun.

Katılıyorum eğitim sistemi bile Twitter yüzünden değişti hatırlıyorum Twitter'daki öğrenciler sınavları iptal ettirmişlerdi.

Adaletin iyi işlediği bir ülkede kasti (veya kasıtsız; kanıtlara bağlı) adam öldürme suçundan hapis yatması lazım her türlü. Ama kadınlara, kızlara, çocuklara tecavüz edip ardından öldürenlerin serbest bırakıldığı bir ülkede bir zahmet bu adam da hapis yatmasın. Öldürülen adam ve ailesi için empati yapılması falan istenmiş, bahsedilen adamın da sevmedikleri şekilde sabıka kaydı var. Kendinizle çelişmeyin.

Bana da burada gelip katili savunuyorsun edebiyatı yapmayın, ilk cümleyi okuyun. Burada sayfalarca şu adamı konuştuğunuz kadar içeri alınan generalleri, gazetecileri konuşmamışsınızdır.

Bence hapisten çıkmadı iyi oldu. Ölen kişi kimseye Hayri olmayan aksine zararı olan biriydi ve öldü. Gayet güzel karar alınmış. O adamı öldürmeseydi belki de ölen kişi kadını öldürecekti.

Bence hapisten çıkmadı iyi oldu. Ölen kişi kimseye hayri olmayan aksine zararı olan biriydi ve öldü. Gayet güzel karar alınmış. O adamı öldürmeseydi belki de ölen kişi kadını öldürecekti.

Ahmet kardeşim. Kadın uyuşturucu bağımlısı kocasıyla tartışıyor ve daha dayak yok ortada. Yine kadının ifadesine göre Kadir kendisi sataşıp salça oluyor. Kadının kocası Kadir'i bir yumrukta Allah'a kavuşturacak güçte olduğu halde işin git diyor. Kadir de adamın kalbine sustalı bıçağı saplıyor. Medyanın çarpıtmasına bakmayın. Tıpkı Berkin Elvan olayında olduğu gibi. Evden ekmek almaya çıktı yalanı var. Kamera görüntülerinde olaydan 4 saat önce evden çıkıp halkevinde diğer militanlarla buluşuyor. Davada yaralandıktan sonra polis 5 kez ateş etti yalanı da otopsi raporunda yalan olduğu ortaya çıkıyor. Ama bugün kime sorsan ekmek almaya çıktı polis vurdu der. Çamur at izi kalsın hesabı.

Son düzenleme:
Öldürülen adamın geçmişine bakıyorum kadının geçmişine ve sabıka kaydına bakıyorum. Bir de Kadir'e bakıyorum kendi terazim de tartıyorum ve Kadir'i haklı buluyorum.

Direk tahliye olmaz büyük ihtimal olmamalı da zaten. Ne olursa olsun bir ceza almalı. Benim adalet çerçevemden bakarak keşke serbest kalsa ama kalmaz.

Lakin suçlu asın vurun 12 yıl az bile diyenlere tepkiliyim. Kadın çünkü evli çocuklarını bırakıp bu adama kaçmış. Üstüne uyuşturucu bağımlısı uyuşturucu taşırken yakalanıyor. Ölen adam desen Kadir'in yaşından fazla sabıkası var. İkisi de suç makinesi. Diğer tarafta Doktor olmak isteyen sınavlara hazırlanan bir genç var.
Kadın ile adam neden sokak ortasında kavga ediyor? Kadın neden bağırıp çağırıyor yardım istiyor. Üstüne ilk ifadesi başka sonra ki ifadesi başka kadının. Lakin Kadir'in hatası bu kadar büyük bıçak taşıması yanın da. Ve istemeyerek bile olsa adamı öldürmesi. Makul bir ceza ile yırtsa keşke.
Devlet senin terazinde tartmaz, senin adalet çerçevenden bakmaz, bakamaz, bakmamalı. Yasa, kanun herkese aynı işler. İşinize geldiği gibi işlemez. Herkese bence suçsuz diyecek birileri var. Bu mantığa göre herkes makul bir ceza alıp çıksın. Yok öyle.

Son düzenleme:
Ben adamı savunmuyorum zaten, bir anlık kahramanlık içgüdüsüyle kadını kurtarmaya çalışmış, belki o an gaza gelip sağlıklı düşünemeyerek diğer adamın ölümüne sebep olmuş. Bu yaptığına karşılık elbette cezasız kalmaması gerekir. Muhtemelen o an hesap edemedi, cinnet anında veya öfke patlamasında eylemleri kontrol etmek imkansız hale gelir. Çoktan pişman olmuştur ama neye yarar, iş işten geçmiş.

Ancak şu da bir gerçek, Kadir Şeker'in durumuna düşmemek için veya bu tarz olaylarda suçlu çıkmamak için çevredeki hiç bir kadın erkek kavgasına dahil olmayın. Gözlemlediğim kadarıyla bu tarz müdahalelerde %95 oranında kadın kendisini aşağılayan veya döven erkeğini koruyor. Erkeklik yapayım kahramanlık yapayım derken karakolluk olabilirsiniz. Hatta daha kötüsü biriniz mezara biriniz hapse girebilirsiniz.
Avukatının açıklaması var; yine olsa yine yapardım demiş Kadir Şeker. Son attığı tweete baktığımızda da zerre pişmanlık göstermediğini görüyoruz. Ayrıca bir anlık cinnet, eylemleri kontrol etmek imkansız falan demeyin hiç, tartışan bir çift görünce komando bıçağıyla atlayarak önüne çıkanı bıçaklamak öyle hafifletilecek bir durum değildir.

Ben kendi doğrumu savunuyorum.

Olay ifadelerini okuduğumda ve görgü tanıklarının videolarını izlediğim zaman vardığım kanı şu şekilde.

Saat gece 21:00 suları. Hava karanlık. Bir kadın yolda bağırıyor çağırıyor başında bir adam var ikisi kavga ediyor! ( Alkollüler ve büyük ihtimal hapta var. Bu kesin bilgi değil ama kadının 1-2 ay sonra yüklü miktarda uyuşturucu ile yakalanması var.)
Kadir Şeker yoldan geçerken abla bir sorun var mı gibisinden soruyor. Yok ablacım sen devam et diyor başta. Kadir yoluna giderken adam arkasından küfürler hakaretler etmeye başlıyor öyle böyle küfürler değil hemde. Ağıza alınmayacak şekilde. Ve bak BURASI ÇOK ÖNEMLİ. Kadir'in üstüne doğru koşmaya başlıyor şahıs. Ve Kadir'de cebinde ki bıçak ile adamı bıçaklıyor. O an gece vakti 20 yaşında çocuğun üstüne 30-35 yaşında biri küfürler ederek gelirken dur bacağına saplayacaktım diyememiş ne yazık ki. :(

Not: Ama eğer olay adam ile kadın kavga ederken Kadir gelip hayırdır birader deyip direk adamı kalbinden bıçaklamış olsa sonuna kadar haklısınız diyecem indirim bile almamalı hatta ama olay öyle değil işte...
İlk saldıranın Kadir Şeker olduğuyla ilgili bir kanıtın var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı