İnceleme Kadırga KYK Yurdu - İstanbul

Bu cümleye güvenmiyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz: Pislik içinde yaşamak istemiyorsanız (gerçekten pislik) önünden bile geçmeyin. İmkanınız varsa başka bir yerde kalın.

Düzenli bir yazı olmayacak, ne varsa saydıracağım.

• Yemekhanesinde havalandırma yok. Bu da onu leş bir ortam yapıyor. 1 kez yemek yemeye gittim, daha da gitmem.
  • Yemekhanenin her yerinde kedi, köpek ve bunların dışkıları var. CİDDİYİM
  • Yemekhanenin birçok yerinde yemek artıkları var ve bu hayvanlar gelip bunlardan besleniyor.
  • Tabaklar minicik ve kirli.
  • Soğuk su bile yok.

• Odalar rezalet.
  • Daracık ve 6 kişilik.
  • Masa ve sandalye yok.
  • Buzdolabı yok.
  • Işıkların çoğu yanmıyor.
  • Ranzalar demirden.
  • Yataklar sapsarı ve berbat. Leş gibi kokuyor çoğu.
  • Yorgan, yastık, çarşaf vs bayağı kirli. Küflenmiş yastık vermişler bazı öğrencilere, kendim gördüm.
  • Önceki öğrencilerin çöpleri her yerde. Her türlü çöp var. İnsanın biraz kendisine saygısı olur! Bilmiyorsanız söyleyeyim; yaz tatiline gidecek öğrenciler hiçbir eşyasını odalarda bırakamaz. Ayrıca bu çöplerin yaz tatilinden kalma olduğunu sanmıyorum.
  • Hadi bu pislik insanlar temizlemedi, temizlikçiler ne diye işlerini yapmıyor?
  • Aynı şekilde dolapların içi öyle kirli ki... İçlerinde toz yumaklarından halı oluşmuş durumda.
  • Odaların her yerinde yazılar, posterler, çıkartmalar; neden orada olduğunu bile bilmediğim birçok şey var. Yatak demirlerinin arasındaki her türlü çöpü saymıyorum bile.
  • Odalarda tüm bu sebepler yüzünden leş kokusu var. Neyse ki az koku alıyorum...

• Banyolar ortak. 48 kişi, 2 tuvalet ve 3 duş kabinini ortak kullanıyor. Bunların da temiz olmadığını söylememe gerek yok sanırım. Kapılar yosun tutmuş durumda...
  • Bozuk musluklar var ve sürekli su akıyor.
  • Bahçe çöp dolu. Peçete, kutu, şişe, yemek...
  • Görevli kişiler aşırı tuhaf davranıyor.
  • Yangın alarmı rastgele çalıp duruyor. Görünüşe göre de kimse bunu takmıyor. Bir gün gerçekten acil bir durum olursa ne olacak, kim bilir...
  • Tekrar tekrar söylemek istemiyorum ama her yer çöp dolu.

Peki buranın iyi yanı yok mu?
Var: Telefon sinyali iyi çekiyor.

Abi nasıl yaşıyorsunuz burada? İnsanın kendisine birazcık da olsa saygısı olmalı. Buranın insanlık için yok edilmesi gerekiyor.
Hayvan bile olsanız böyle bir yerde barındırılmamanız gerekiyor. İnsanlık görevimi yapıp bakanlığa dilekçe yazdım.
Gerçi, bile bile nöbetçi yurt olarak buranın açılması biraz ironik olacak dilekçemle ama olsun.

Aslında, buradaki hayvanlara daha çok acıdığımı söyleyebilirim. Sonuçta bu pisliği yapıp temizlemeyenler insanlar. Hayvanlar bile kendini temizliyor...

Bu yazı buradan haberi olmayıp burada kalmayı düşünenler için yazılmıştır. Burada kalıp da ses etmeyen biri, ya insan değildir ya da çoktan enfeksiyon kapıp ölmüştür.

Ben staj için 20 gün kadar kalacaktım. Odayı temizledim, geriye kalan şeylerle de idare etmeye çalışıyorum. Fırsat buldukça da başka yerlerde kalmaya çalışıyorum.

Yemekhamedeki hayvan pislikleri. Köşedeki ve ortadaki kısımdalar. Ayrıca diğer yerlerde de var bundan daha pisleri.

Eki Görüntüle 1454373

Başka bir öğrenciye verdikleri yastık. Daha beterleri de var. Işık olmadığı için flaşla çektim bunu.
Yatak da aynen o şekilde sapsarı zaten. Işık olmadığı için tam gözükmüyor ama.

Eki Görüntüle 1454375

Banyo kapısı.

Eki Görüntüle 1454387

Lavabo. Su sızıyor.

Eki Görüntüle 1454389
Cami tuvaleti daha temiz. Bu ne böyle köpeği bağla yaşamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ne abi?

2022-07-28-18-48-34-329.jpg

Gittikçe lağım çukuruna dönüyor burası. ☺️☺️

Resimdeki tam benim kaldığım oda. :D
Benden sonra yine çöp içinde bırakmışlar. Suç öğrencilerde aslında.

Geri
Yukarı