Kafa ayarı izleyicilerini ihmal ettiler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MuratK

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık dört aydır kafa ayarının yeni bölümünü çekmiyorlar, hani oyun firmalarına falan kullanıcıları ihmal ediyorlar diye sitem ediyorsunuz ya, asıl siz kullanıcıları ihmal ediyorsunuz. Tabii ki sizin elinizde olan bir şey. İster çekersiniz ister çekmezsiniz ama benim gibi binlerce insan kafa ayarının yeni bölümünü bekliyor. Haftada 40 dakika konuşmak bu kadar zor olmamalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç düşünüyor musunuz bu insanların özel hayatlarını? Kim bilir nerelerde ne kadar işleri var. Kim bilir kendilerine bile vakit ayıramıyorlar. :) Kendim için konuşayım. Ben şuan bir yandan 3D Max stajı yapıyorum, bir yandan da part time işte çalışıyorum. Günde bir kaç saat vaktim oluyor. İleride diplomamı aldığım zaman bu zaman dilimi daha da düşecek. Belki kendime vakit bile ayıramayacağım. Böyle bir durumda sizin benim halimi görmeden, bilmeden bu şekilde yorum yapmanızı etik bulmuyorum. Konu yanlış açılmış. Eğer konunuz ve içeriğiniz "Kafa ayarı artık neden çıkmıyor? İleride boş vaktiniz olursa çıkartacak mısınız?" ile aynı temayı paylaşsaydı burada size destek çıkabilirdim.

Bence şuan kafa ayarı çekseler izlenme sayısı azalmaz. Adamların yaşantısı sadece sistem toplayıp video çekmekten ibaret değil. Ayrıca başlamasını istiyorum (y).

Hay elini sağlık. Buna benzer bir konu açmayı planlıyordum. Tabi biraz daha az ağır bir dille. Bu arada @JaroxJamaica, technopat ekibinin bana ne iş yaptığını açıklayabilir misiniz?(Ne işten kastım adamların işi bu. Video çekmek, makale yazmak, inceleme yapmak.)

Ya ben anlamıyorum. "Ne işten kastım adamların işi bu. Video çekmek, makale yazmak, inceleme yapmak" demişsin. Ben senin görünüşüne bakıp hangi mesleğe sahip olduğun hakkında fikir yürütebilirim ama bu fikir olarak kalır. Paparazi gibi varsayımlarla insanların hayatları hakkında yorum yapamam.
Senin yaptığın, hiç tanımadığın insanların hal ve hareketlerine bakarak "bu böyledir kesin" kanısına varmak. Affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum.
Sen kahin misin?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkesin özel hayatı var ve bu özel hayatlarında sıkıntılar yaşayabiliyor, boş vakit bulamayabiliyorlar. Technopat grubu fuarları geziyor, ürünler hakkında bilgi topluyor ve bu bilgileri kağıda döküyor. Vakit bulduklarında ise video paylaşıyorlar. Technopat'ın Youtube kanalına bakarsanız yaklaşık iki günde bir yeni inceleme yayınlanıyor. Technopat sadece bilgisayar alanında değil, teknolojinin kullanıldığı her alanda faaliyet gösteriyor. ''Kafa ayarı yapmıyorsunuz, haftada 40 dakika konuşacak kadar vakit ayıramıyor musunuz?'' diye söylenen sitemkâr arkadaşlara sesleniyorum; haftada kaç kere dolu dolu 40 dakika konuşuyorsunuz? 40 dakikalık Kafa Ayarı'nda bile bir çok kaynaktan araştırma yapılıyor ve bunlar kağıda dökülüp tekrar tekrar okunuyor. Neden? Siz daha memnun olun diye. Türkçe'yi bu kadar düzgün ve akıcı konuşabilen bu iki kişinin başarı sırrı nedir? Bana göre ön hazırlıktır. Recep Baltaş bu konu hakkında birçok yazı yazdı ve birsürü ürünün incelemesinin sırada olduğunu, inceleme ürünü bile kabul edemediklerini belirtti. Biraz daha sabredin, güzel günler göreceğiz.

@Barış ÖZER Eyvallah. Güzel bir açıklama işte. @JaroxJamaica gibi insanları küçük düşürmeye çalışmayan bir açıklama. Bu arada paparazi gibi herhangi bir varsayımda bulunmadım. Kimsenin hareketlerine bakaraktan yargılamadım. Sadece bu kişilerin burada çalıştığını ve burada çalışan kişilerinde bu işlemleri yaptığını belirttim.Ha bu arada technopat ekibinin yüzü olan iki insanında asıl mesleklerinin bu olmadığını belirteyim. Lütfen konuşmalarınızda çok daha dikkatli olunuz. Gidin biraz uyuyun. Çok meşgülseniz bu saatte beden ve zihin sağlığınız için uyuyor olmanız gerekiyor. Sadece bir tavsiye. Uyup uymamak size kalmış.

Ben orada bir benzetme yaptım ama sanırım anlamaka güçlük çekmişsiniz. Bir kaç şey söyleyeceğim size.
1. İlk yorumunda "Ne işten kastım adamların işi bu. Video çekmek, makale yazmak, inceleme yapmak" diyorsun, ikinci yorumunda "Bu arada paparazi gibi herhangi bir varsayımda bulunmadım" diyorsun. Çelişki...
2. "Ha bu arada technopat ekibinin yüzü olan iki insanında asıl mesleklerinin bu olmadığını belirteyim" demişsin. Sizi uyardığım şekilde uyarılmak hoşunuza gitmiyorsa cümlelerinizi daha özenle seçip bu cümlenizi lafı yemeden önce ilk yorumunuzda belirteceksiniz.

Taktir edersiniz ki yüz yüze konuşmuyoruz ve insanların niyetlerini anlamak ses mimiklerinden mümkün olmuyor. Yazılarınızda bunu daha net bir şekilde belirtiniz. Bu şekilde kimse kimseyi incitmez.

Son düzenleme:
@JaroxJamaica 2. maddede lütfen daha saygılı olun. Burada laf yarışı yapmıyor bir konu hakkında konuşuyoruz. 1.maddede ise belirttiğiniz gibi bir çelişki durumu yok. Technopat kuruluşunun yaptığı işi tanımladım ki @Barış ÖZER adlı arkadaşımızda bunu daha iyi tanımladı. Eğer technopat farklı bir iş yapıyor ise saygı koşulları içerisinde belirtiniz.

Bu arada herhangi bir kötü niyetim yok. Jest ve mimikler hakkındaki yorumunuza katılıyorum.

Yapmam gereken hoş görülü ve açıklayıcı mesajı ilk yorumumda yaptığımı düşünüyorum. Zaten ilk mesajımı okuyan insan gerekli cevabi almıştır. Kafa ayarı konusundaki verilen aranın nedenini Recep ve Ali hocam açıkladı. Bunların üzerine bir şey deme gereği duymuyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı