Kafa darbesi sonrası yabancı dilde performans düşüşü

JustTorulol

Decapat
Daha fazla  
Herkes iyi akşamlar ve iyi Sosyaller.
Ben 2 gün önce kafama bir darbe aldım ve son 2 gündür nedense içimde bitmeyen bir his var ve günlük olarak çalıştığım Japonca ve İngilizcede performans düşüşüm var gibi hissediyorum. Yapabiliyorum ama yapamıyorum hissiyatına kapılıyorum çok garip bir his evet bıraz overthinkerım ve travmadan korkuyorum fakat hiçbir travma belirtisi yok ailemde bu durumlarda benim aksime çok vurdum duymaz ve söylersem bir şey olmaz deyip geçiştirecekler.

Sorum şu kafa travması belirtisiz olur mu?

çalıştığım Japonca ve İngilizcede performans düşüşüm var gibi
Aklında kafama darbe aldım ve sonucu bu oldu diye düşünüyorsun ve amacına odaklanamıyorsun.Böyle bir durumu etkileyecek kadar bir darbe olsaydı şuan bu konuyu bile açamazdın.Tamamen Psikolojik bir durum ve genel olarak bir sağlık sorunu hissediyorsanız doktora başvurunuz hissetmiyorsanız yaptıklarınıza odaklanınız.

Herkes iyi akşamlar ve iyi Sosyaller.
Ben 2 gün önce kafama bir darbe aldım ve son 2 gündür nedense içimde bitmeyen bir his var ve günlük olarak çalıştığım Japonca ve İngilizcede performans düşüşüm var gibi hissediyorum. Yapabiliyorum ama yapamıyorum hissiyatına kapılıyorum çok garip bir his evet bıraz overthinkerım ve travmadan korkuyorum fakat hiçbir travma belirtisi yok ailemde bu durumlarda benim aksime çok vurdum duymaz ve söylersem bir şey olmaz deyip geçiştirecekler.

Sorum şu kafa travması belirtisiz olur mu?
Bence psikolojik. Kafanıza darbe aldığınızı düşünmemeye çalışın. Beynimiz kendini olmayan bir şeye bile inandırabilecek bir organ. Ama yine de için rahat etmezse Hastaneye git.

Beyin hücrelerin ölmüş ve aptallaşmış olabilirsin geri dönüşü yok maalesef.

Yok o durum öyle değil ondan eminim olsa ben zaten çocukluğumda einsteinmışım o zaman kafayı vurunca zeka düşme olayı diye bir şey yok.
Onun olması için gerçekten aşırı sert bir darbe yenmeli ki bu genellikle beyin kanaması ile sonuçlanır ve eğer gövde varsa nöron kendini tamir ediyor gerçekten öldüyse ölmeden önce başka bir nörona görevini devrediyor gene aynı işlevler gerçekleşiyor yani geçen hafta araştırmamı beyin hakkında yaptığından biliyorum. Böyle bir şey olamaz zaten olsa herkes geri zekalı olurdu :D benim korkum travma var mı yok mu?
Yine de cevabın için sağ ol.
https://share.upmc.com/2014/12/can-concussions-impact-memory-intelligence/

Son düzenleme:
Bence psikolojik. Kafanıza darbe aldığınızı düşünmemeye çalışın. Beynimiz kendini olmayan bir şeye bile inandırabilecek bir organ. Ama yine de için rahat etmezse hastaneye git.

Farkındayım fakat hep aklımın bir köşesinde duruyor kafamı nasıl dağıtıcağım ile alakalı bir tavsiyeniz var mı?

Bende de oldu öyle bir şey trafik kazası geçirdim ama benim darbe çok şiddetliydi elmacık kemiğim kırıldı kafatasım çatladı 2 gün komada kaldım vs. Mesela o günden sonra ezber yeteneğimde düşüş oldu. Hafıza konusunda kötüleştim. Yapabileceğin tek şey eksilen yerin üstüne gitmek daha fazla çalışmak beyin zorlandıkça gelişir. Ulan millet kafasını vurur çince konuşur matematik öğrenir biz bildiğimizi unutuyoruz.

Geri
Yukarı