Kafa darbesi sonrası yabancı dilde performans düşüşü

Psikolojimde bir rahatlama oldu :D nedense kendimin de konunun cevabını bilmesine rağmen emin olamıyorum bu resmen takıntımın sebebi ya öyleyse diyorum. Bunun için bir tavsiyeniz var mı? Zamanınızdan çalıyorum mazur görün.
Takıntı seviyen hayatını olumsuz etkiliyorsa psikiyatri ye randevu alabilirsin sorununuzu anlatırsınız doktor da size tavsiyeler verir durumuna göre ilaç verir ve psikolog ile konuşmanı da tavsiye edebilir sana kalmış.

Darbe gören beynin fonksiyonel olarak yavaşlaması gayet normal. Zaman içinde düzelecektir, kafaya takmamanız ve beyin egzersizleri yapmanız, dil pratiği yapmanız vb. süreci hızlandırır.

Yorulduğumuzda bile dil konuşma konusunda zorluk çekiyoruz, eğer darbe ciddi ise sarsıntının böyle bir şeye sebep olması kaçınılmaz. Ciddi bir darbe değilse tamamen fazla kafaya takmanızdan böyle hissediyorsunuzdur.

Beyin hücrelerin ölmüş ve aptallaşmış olabilirsin geri dönüşü yok maalesef.

Sağlık okuyorum ve tamamen psikolojik siz isinize odaklarin bir sure sonra duzeldiginizi hissedeceksiniz kisaca unutun veya hiç takmayin isinize odaklanin duzelecektir, o kadar ciddi darbe olsaydi emin olun cok ciddi bir sekilde hissedecektiniz, baskalarinin dediklerine odaklanamama ve anlayama gibi belirtilerde var mi? Ayrıyeten hucreler olduyse yenisi uretilir dert etmeyin zamanla duzelir siz pratik yapin yine salmayin.

Sağlık okuyorum ve tamamen psikolojik siz isinize odaklarin bir sure sonra duzeldiginizi hissedeceksiniz kisaca unutun veya hiç takmayin isinize odaklanin duzelecektir, o kadar ciddi darbe olsaydi emin olun cok ciddi bir sekilde hissedecektiniz, baskalarinin dediklerine odaklanamama ve anlayama gibi belirtilerde var mi? Ayrıyeten hucreler olduyse yenisi uretilir dert etmeyin zamanla duzelir siz pratik yapin yine salmayin.
Sütçü imam üniversitesinde 2 yıllık hasta bakımı okuyunca girdiğim tripler.

Beyin hücrelerinin tekrar üretilmediğini bile bilmiyorsunuz.

Anakart arıza almış olabilir bir format at geçer şaka bir yana vücüdumdaki B12 vitamini azaldığı için olabilir sağlık ocağına aç karnına gidip kan testi yaptırmak istediğini söyle seni hem psikoloji olarak düzenler hem de belki B12 eksik ise sağlık açısından düzenler

Sağ olun. Öyle belirtiler yok zaten şu an rahatım bayağı ben travmadan korkmuştum şu ana kadar bir şey olmadığı için bir şey olmadığını anladım.
Dili salmam zaten günlük hobim :D

Anakart arıza almış olabilir bir format at geçer şaka bir yana vücüdumdaki B12 vitamini azaldığı için olabilir sağlık ocağına aç karnına gidip kan testi yaptırmak istediğini söyle seni hem psikoloji olarak düzenler hem de belki B12 eksik ise sağlık açısından düzenler

1.5 ay önce 2 hafta boyunca hafta sonları hariç her gün vuruldum zaten B12'im eksik değil D vitamini eksik :D

En mantıklı karar doktora gitmeniz olacaktır. Hem bir şey çıkmazsa rahatlamış olacaksınız hemde bir şey çıkarsa erkenden doktora gitmiş olacağınız için hızlı çözümler olabilir.

Bende kafama, ense tarafına doğru çok sert bir darbe aldım başım döndü bayılacak gibi olmuştum. Ondan sonra sürekli olarak başım ağrı girerdi ve başım ağrıyınca, bende ders çalışamazdım, yazıları okuyamazdım bile ama bir zamandan sonra düzeldi. Başınız ağrımıyorsa sorun yoktur diye düşünüyorum. Eğer içiniz rahat etmezse baş ağrısı yalanıyla norölojiye gidip mr çektirip detaylı baktırabilirsiniz. Doktora her hafta ve başımın her yeri ağrıyor demeniz yeterli.

Sütçü imam üniversitesinde 2 yıllık hasta bakımı okuyunca girdiğim tripler.

Beyin hücrelerinin tekrar üretilmediğini bile bilmiyorsunuz.

Seninle polemiğe girmeyeceğim ben üretiliyor fakat yavaş azıcık araştırsan bir şey bilirdin, bilmiyorsan muhalefet olma.

Geri
Yukarı