Kafa derimde egzama var

ObiWan KenoBi

Centipat
Daha fazla  
Sınavdan dolayı stres yaşıyorum bunun sonucunda kafamda egzama oluştu. Kabuk topluyordu ben de geçen hafta kükürt sabununa geçtim + haftada 1 konazol şampuanı kullanıyorum. Ama hala saç derimde yanma da oluyor. Bunu baskılayacak bir gıda var mı?

Öncelikle sınav gibi basit bir şeyden dolayı stres yaşamayın. Bittiği saniye bu muymuş diyorsunuz ve unutup gidiyorsunuz.

Egzamaya gelince, stresi azaltmadığınız sürece asla gitmeyeceğini söyleyeyim. Bunun haricinde egzamayı hiçbir şampuan geçirmez, sadece geçici süreliğine hafifletir. Bana Konazol şampuan iyi geliyordu. Siz de onu kullanıyorsunuz zaten. Saçınızı kısa kullanıp, havalandırırsanız egzama kendiliğinden gidecektir. İyi beslenme de önemli.

Kafa egzaması ömür boyu kalır insanda sadece azalabilir. Kalitesiz bir şampuan kullanırsam sabahından akşamına egzamam tutuyor hemen. Clear'ın 250 liralık bir şampuanı vardı onu denemek istedim ve faydası da dokundu hem de egzamaya özel bir şampuan bile değildi. Anlayacağınız kullandığınız ürünün kalitesi çok önemli. Uzman denetimi dışında bir şey kullanmayın bence ve arkadaşında dediği gibi cildiyeye gidin.

Sınavdan dolayı stres yaşıyorum bunun sonucunda kafamda egzama oluştu. Kabuk topluyordu ben de geçen hafta kükürt sabununa geçtim + haftada 1 konazol şampuanı kullanıyorum. Ama hala saç derimde yanma da oluyor. Bunu baskılayacak bir gıda var mı?

Egzama olduguna emin misin mantar olabilir mi? Aynı belirti bende de var.

Öncelikle sınav gibi basit bir şeyden dolayı stres yaşamayın. Bittiği saniye bu muymuş diyorsunuz ve unutup gidiyorsunuz.

Egzamaya gelince, stresi azaltmadığınız sürece asla gitmeyeceğini söyleyeyim. Bunun haricinde egzamayı hiçbir şampuan geçirmez, sadece geçici süreliğine hafifletir. Bana konazol şampuan iyi geliyordu. Siz de onu kullanıyorsunuz zaten. Saçınızı kısa kullanıp, havalandırırsanız egzama kendiliğinden gidecektir. İyi beslenme de önemli.

Aslında çok stres yaşamıyorum ilk defa da girmeyeceğim başka nedenler de olabilir. Dermatolojiden randevu alacağım da randevu vermiyor.

Kafa egzaması ömür boyu kalır insanda sadece azalabilir. Kalitesiz bir şampuan kullanırsam sabahından akşamına egzamam tutuyor hemen. Clear'ın 250 liralık bir şampuanı vardı onu denemek istedim ve faydası da dokundu hem de egzamaya özel bir şampuan bile değildi. Anlayacağınız kullandığınız ürünün kalitesi çok önemli. Uzman denetimi dışında bir şey kullanmayın bence ve arkadaşında dediği gibi cildiyeye gidin.

Head shoulders kullanıyordum ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım.

Egzama olduguna emin misin mantar olabilir mi? Aynı belirti bende de var.

Emin değilim.

Dosya Ekleri

• head-shoulders-7-fayda-1-arada-sac-dokulmesine-karsi-sampuan-720-ml-360ml2-kcm53242783-1-2e9ec...jpg
    head-shoulders-7-fayda-1-arada-sac-dokulmesine-karsi-sampuan-720-ml-360ml2-kcm53242783-1-2e9ec...jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 5
2-3 ay önce sevda papağanı almıştım omzumda çok duruyordu ve sürekli kendini kaşıyordu beyaz beyaz şeyler dökülüyordu bazen kafama da çıkıyordu acaba ondan bulaşma ihtimali var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı