Alerjik egzama

269184

Hectopat
Ortalama 6-7 senedir alerjik egzamam var. Neden olduğunu bilmiyorum. Hiçbir şey yemesem veya yesem de oluyor. Dermovate merhem sürdüğümde bir süreliğine geçiyor ama birkaç gün veya bir hafta sonra tekrar oluyor. Histaminiyi azaltan ilaçlarım var, kaşıntı çok olursa onlardan alıyorum ama o zaman da 16 saat ayağa kalkamıyorum.

Doktor, hekim, hemşire, dermatolog, sağlık personeli veya bu konulardan anlayan kişiler varsa yazsın. ):

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de egzama sorunum yeni çıktı. Doktor ketoral şampuan ve bir damla vermişti onlar geçiriyor. İlaç ismini bulunca eklerim.

Dostum hevesini kırmak istemem ama günümüzdeki çoğu alerjik hastalıkların sebebi bulunamıyor ve geçmiyor. Benim de başka bir alerjik rahatsızlığım var sürekli geçiyor tekrar oluyor.

Ben de gittim doktorlara defalarca ama kalıcı çözüm yok malesef tekrar çıkmaması için sürekli ilaç kullanmaktan başka çare yok malesef.

Daha önceden olmayan ama son yıllarda özellikle çıkan allerjilerin sebebi candida mantarının bağırsaklarda ve vücutta çoğalması olduğunu söyleyen uzmanlar var. Yoğun ilaç kullanımı antibiyotik vs. bağırsak florasındaki faydalı bakterileri öldürdüğü için oralara candida mantarı yerleşiyor ve kişide geçirgen bağırsak sendromuna ve toksik maddelerin vücutta çoğalmasına neden oluyormuş. Bunlar da kişide eskiden hiç olmayan allerjik hastalıkların ortaya çıkmasına neden oluyormuş. Hamur işi, şekerli şeyler ve ilaçlardan uzak durmak gerekiyor. İnternette videolar var bakmanızda fayda olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı