Kafadaki görünmeyen kepek

haytalper

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Çoğu kişinin malum sorunu bu kepek ama benimki biraz farklı. Bende normalde pek kepek olmaz ve çok zor şampuan değiştiririm ki değiştirsem de pek etkilemez. Ama geçenlerde saçım normal uzama seyrindeyken elimle şöyle silkeleyince bir şeylerin döküldüğünü fark ettim. Pandemi dönemi de olduğundan zaten saçımı annemle beraber kesiyorduk çok uzarsa. Baktım bu kepek benzeri şeyler azalmıyor, kafayı kazıtayım da hem daha iyi temizlenir duşta hem de kafa derisi rahatlar, nefes alır dedim. Yaklaşık bir aydır saçlarım çok kısa olmasına rağmen bu durum geçmedi ve işin ilginci bu normalde bakınca görünmüyor. O klasik bembeyaz kepek görünümü yok. Sadece elimle silkelediğim zaman başlıyor dökülmeye ama ne dökülmek. Sanırsın ince ince kar yağıyor. Etrafta onlarca kaynak olmasına rağmen ayrı bir konu açmamın sebebi de bu görünmeme durumu zaten. Belki başka birileri de bununla cebelleşmiştir ve çözümü biliyordur.

Bunun branşı cildiye randevu bulabilirseniz alın. Şimdi buradan ilaç veya bir tibbi şampuan önerirsem daha kötü olabilir. İncelenmesi lazım kısaca.
Doğal olarak önerebileceğim şeyler stresten uzak durun, baharatlı şeylerden uzak durun. Yakın zamanda şampuan değiştirdiyseniz eskisine dönmeyi deneyebilirsiniz.
En önemlisi de çok sıcka su ile değil ılık veya soğuğa yakın suyla yıkanmaya özen gösterin. Banyo yapmayı aksatmayın sıklığını arttırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı