Kahvaltıda hızlıca yenilebilecek sağlıklı yemek önerleri

Gayet de hata falan değil her gün yemeyeceksin ama yersen getirisi olur meyvelerden muz yemek gibi hata olduğunu nereden çıkardın?

Buradaki öneri her gün olarak yapılmış, uzun vadede bu tarz ürünlerin getirdiği sağlık sorunlarını zaten biliyorsunuzdur ama fıstık ezmesi doğal ve şekersiz ise sorun yok.

Bir avuç fıstık yesen daha makul, içinde palm yağı ve şeker olan şeyin spor ürünü olma olasılığı yok.

Cheat meal yaparken tüketilir ya da arada bir tüketilir ama düzenli olarak tavsiye etmem, sadece fıstık esmesi değil Nutella ve benzeri ürünler içinde tepkim aynı.

Protein ve enerji almak için çok fazla alternatif yol var.

Teşekkür ederim ama beyaz peyniri bile zor tüketen biriyim, o çavdar ekmeği çok ağır gelir bana bitirene kadar 3 bardak çay içerim.
Her şey alışkanlıklarla alakalı. Şekerli çay içen biri şekersiz içmeye başladığında ilk günlerde “bu nasıl çay, böyle çay içilmez” der ama 1-2 haftalık alışma sürecinden sonra ise “iyi ki şekersiz” içiyorum der ve artık şekerli içemez. İşin birde sağlık boyutu var ki bu daha önemli. Sağlıklı bir şey tükettiğinde bunun verdiği bir mutluluk da oluyor. Ekmeğe gelirsek ise öyle ağır bir tadı vs. yok. Beyaz ekmekten çok çok daha lezzetli ve besin değer yüksek. Ha tabii beyaz ekmek tükettin diye de sağlıksız olacak değilsin tüketimi abartma yeter :)

Arkadaşlar son olarak uygun fiyatlı, hafif, sağlıklı peynir türü önerir misiniz? Beyaz peynirde olur ama bazıları ağır oluyor, hangi marka almalıyım bilemedim.

Buradaki öneri her gün olarak yapılmış, uzun vadede bu tarz ürünlerin getirdiği sağlık sorunlarını zaten biliyorsunuzdur ama fıstık ezmesi doğal ve şekersiz ise sorun yok.

Bir avuç fıstık yesen daha makul, içinde palm yağı ve şeker olan şeyin spor ürünü olma olasılığı yok.

Cheat meal yaparken tüketilir ya da arada bir tüketilir ama düzenli olarak tavsiye etmem, sadece fıstık esmesi değil Nutella ve benzeri ürünler içinde tepkim aynı.

Protein ve enerji almak için çok fazla alternatif yol var.
Güzel markalar tercih edersen sıkıntı olmaz her gün de tüketebilirsin gün içerisinde bilmeden tonlarca sağlıksız besin giriyor bünyeye bu çok masum ve protein değeri kahvaltı olarak çok çok yüksek lütfen bilinçsiz yorum yapmayın.

Güzel markalar tercih edersen sıkıntı olmaz her gün de tüketebilirsin gün içerisinde bilmeden tonlarca sağlıksız besin giriyor bünyeye bu çok masum ve protein değeri kahvaltı olarak çok çok yüksek lütfen bilinçsiz yorum yapmayın.

Doğal olanlar her gün tüketilebilir, piyasa ucuz fıstık ezmesi bol ve ben onlar ile karıştırdım sanırım, ama sizde tam belirtmemişsiniz ve bu yüzden kabahatiniz var.

Bahsettiğiniz fıstık ezmesi sadece fıstık ezmesi 😋

Arama motoruna fıstık ezmesi yazdığım zaman birçok iğrenç ürün beliriyor.

Geri
Yukarı