Kahve içince uykum geliyor

aliunbeaten

Centipat
Yer
Azerbaycan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Bildiğim kadarıyla kahve içince uykunun kaçması lazım. Bende ise tam tersine uykum geliyor. Uyumamak için nasıl kahve yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
o nescafe gibi kahvelerde uyku giderme yok gerçek kahve çekirdeklerinden kahve makinasında yaparsan uykun gelmez kafein oranı daha yüksek olduğundan

Kahve derken üçü bir arada olandan bahsetmiyorsundur inşallah :D

Neyse izlediğim belgeselleri bir yerde kullanmak nasip oldu. Kafein dediğimiz şey vücuda girdikten sonra beynin yorgunlukla ilgilenen kısımlarını (tıptaki terimi aklıma gelmedi şu an) çok kısa bir süre manipüle edebiliyor. Bu kısmı geçtikten sonra kafein uykunu açmaz kısacası. Bir de vücudunda olması gereken seviyede adenozin varsa kafein alınmasına rağmen uykunun gelmesi normaldir.

Neyse izlediğim belgeselleri bir yerde kullanmak nasip oldu. Kafein dediğimiz şey vücuda girdikten sonra beynin yorgunlukla ilgilenen kısımlarını (tıptaki terimi aklıma gelmedi şu an) çok kısa bir süre manipüle edebiliyor. Bu kısmı geçtikten sonra kafein uykunu açmaz kısacası. Bir de vücudunda olması gereken seviyede adenozin varsa kafein alınmasına rağmen uykunun gelmesi normaldir.

ben kafeinin uykuyu yok ettiğini söylemedim sadece beyin öyle algılıyor

Yok 3u1 arada değil teşekkürler bilgi için

Ben kafeinin uykuyu yok ettiğini söylemedim sadece beyin öyle algılıyor.

Barış özcanın bir vidyosu vardı hem sana yardımcı olabilir hem de kahvenin neden uyanık tuttuğunu falan anlarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

İlk olarak Türk Kahvesini deneyebilirsiniz . Her kahve içtiğinizde uykunuz açılmayabilir. Bu normal bir durumdur . Basit ve kısa bir şekilde anlatmayaya çalışayım. Kahve içtiğinizde kafein de içmiş oluyorsunuz . Kafein ise beyinde adrenalin salgılanmasına neden olur. Adrenalin ise uykunun açılmasına neden oluyor . Buraya kadar bir problem yok gelelim asıl sorunuza. Ben de çevremde görüyorum ve kendimde de olan bir şey . Kahve içtikten sonra uyuyabilirsiniz veya uykunuz açılmayabilir nedeni ise uykunuzun adrenalin miktarını bastırması . Bence kahve içerek de ayakta durmaya çalışmayın . Aşırı kahvede zararlıdır.

Biraz kahveyle alakasız olacak ama söylemek istiyorum. Uyumamak sağlıksızdır. 7-8 saat uyu dostum. Sonra ne işin varsa yapabilirsin. Boşver kahve işlerini.

Geri
Yukarı