Kalan 72 gün ve kalan konularım

ibrahimY

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Ankara
Daha fazla  
Canım sıkıldı ve buraya bir durum güncellemesi paylaşmak istedim.

TYT kısmında dil bilgisinden biraz eksiğim var.
AYT kısmında matematikte integral, fizikte manyetizma, kimyada organik kimya, biyolojide sistemlerin bir kısmı kaldı.

Haziran'dan önce bitirmeyi umuyorum ki kalan 1 ay hep deneme ve soru çözümüne kalsın.
İşler yolunda gidiyor gibi umarım sizin de gidiyordur. Başarılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dil bilgisi kısa sürede biter. Diğer konular da 2 haftanızı alır. Daha sonra deneme ve tekrarlarla pekiştirirsiniz.

Okul sınavlarından 3 haftadır adam akıllı çalışmadım ben. Benim de birkaç konum kaldı. Kimyada organik, biyolojide birkaç sistem konusu ve bitki, fizikte de modern fizik ve elektrik. Nisan sonuna kadar bitirebiliriz inşallah. İyi ve verimli çalışmalar.

Canım sıkıldı ve buraya bir durum güncellemesi paylaşmak istedim.

TYT kısmında dil bilgisinden biraz eksiğim var.
AYT kısmında matematikte integral, fizikte manyetizma, kimyada organik kimya, biyolojide sistemlerin bir kısmı kaldı.

Haziran'dan önce bitirmeyi umuyorum ki kalan 1 ay hep deneme ve soru çözümüne kalsın.
İşler yolunda gidiyor gibi umarım sizin de gidiyordur. Başarılar.

TYT AYT kaç net yapıyorsun dostum mesela. Kardeşim de bu sene girecek. İyi diyor kendisi. Bir kıyaslama yapmak isterim.

TYT Türkçe, matematik, geometri, kimya, fizikten 2 konu hariç bitti. Sosyal ve biyolojiye bakmayı düşünmüyorum.

AYT'de ise fizik ve kimya bitti, matematik LTİ kaldı ve biyoloji sistemlere yeni başladım. Biyolojiden çok beklentim yok 5-6 yapsam yeter bana. Diğerleri daha önemli. Bir de AYT geometri çember analitiği kaldı. Mayıs 15'e kadar bitirmeyi planlıyorum inşallah. Kolay gelsin herkese iyi çalışmalar :). İnşallah bu seneden kazanırız.

TYT Türkçe, matematik, geometri, kimya, fizikten 2 konu hariç bitti. Sosyal ve biyolojiye bakmayı düşünmüyorum.
Biyolojide çok ezber var haklısın ama sosyalde belirli şeyleri bilmen yeter coğrafya dışında. Günde en az 1 tane sosyal denemesi çözmeni tavsiye ederim, oradan öğrendiklerinde bile bayağı yeterli çıkarırsın.
AYT'de ise fizik ve kimya bitti, matematik LTİ kaldı ve biyoloji sistemlere yeni başladım. Biyolojiden çok beklentim yok 5-6 yapsam yeter bana. Diğerleri daha önemli. Bir de AYT geometri çember analitiği kaldı. Mayıs 15'e kadar bitirmeyi planlıyorum inşallah. Kolay gelsin herkese iyi çalışmalar :). İnşallah bu seneden kazanırız.
Mayısa kadar istediğiniz kısımları bitirseniz bile sonrasında biraz biyoloji bakmanızı tavsiye ederim. Kalıtım ve 9 biyolojisi bilerek 4 veya 5 net çıkarırsınız zaten TYT'de, AYT'ye de faydası olabilir ayrıca.

en az 1 tane sosyal denemesi çözmeni tavsiye ederim, oradan öğrendiklerinde bile bayağı yeterli çıkarırsın.

Hocam ben 3D'nin TYT fen ve sosyal smilasyon denemelerini aldım. Dün iki deneme çözdüm. Bunu her gün çözmeyip, 2-3 güne dağıtsam nasıl olur? Bir de sosyal için hiçbir şey yapmadım. Denemelerde 8-9 netim çıkıyor. Smilasyonda 11 yaptım.

Denemedeki hatalarımı ve eksiklerimi bulup sadece eksik olduğum yerlere çalışsam nasıl olur? Mesela dinde kavramları karıştırıyorum. Coğrafyada nufüs grafiklerinde yine sıkıntım var. Tarih genelde full oluyor, yorum yaparak çözüyorum.

Felsefedeki paragraflar Türkçe paragraflarından zor geliyor. Felsefe için ne yapmamı önerirsiniz?

Geri
Yukarı