Kalan sürede TYT-AYT matematik yapılır mı?

Umut falan satmıyorum, 4 saat sırf matematik calısan biri cok rahat bir sekilde 10 net yapabilir.

Matematik profesörlügü dedigin olay bambaska, YKS seviyesinde 1-2 zorlayıcı türev fonksiyon karısık sorular haricinde rahat sekilde götürürsün.
Nerden başlamalıyım sence fonksiyonlara

Kalan sürede AYT matta 10 neti günde 4 saat çalışmayla kasamazsınız. (kapasitenizi hariç tutarak yapıyorum bu yorumu.)

Neden peki yani nesi bu kadar zor? 10 değil de 7 yapayım o zaman. İkinci dereceden denklem ve eşitsizlik çalışıyorum şu an mesela zor bir konu gibi de gelmedi.

Trigonometri çalışabilirsin ben şu an öyle yapıyorum bu şekilde hem geometriden hem de matematikten 7-8 net çıkarabilirsin Total'de. Ayrıca çok zor bir konu da değil. Bir de kafanız alıyorsa fonksiyon çalışın derim. Ben saldım fonksiyonları çok uzun ve kafa karıştırıcı diye.

Fonksiyonları az çok yapabiliyordum ama unuttum işte. Trigonometriye bakacağım teşekkürler.

AYT de ilk 10 soru ve parabol yapmaya çalışabilirsiniz.

Ben de öyle düşünüyorum 2 temel kavramlar 2 küme mantık 1 basit eşitsizlik zaten 5 oluyor yanına da konu ekleyeceğim.

Neden peki yani nesi bu kadar zor? 10 değil de 7 yapayım o zaman. İkinci dereceden denklem ve eşitsizlik çalışıyorum şu an mesela zor bir konu gibi de gelmedi.

Fonksiyonları az çok yapabiliyordum ama unuttum işte. Trigonometriye bakacağım teşekkürler.

Ben de öyle düşünüyorum 2 temel kavramlar 2 küme mantık 1 basit eşitsizlik zaten 5 oluyor yanına da konu ekleyeceğim.

Hocam dediğiniz gibi yanına da 2 3 konu eklerseniz basit olanlardan yaparsınız yani zor bir şey değil 7 10 yapmak.

Trigonometri falan bakma boş ver onu uzun konu ve bitirince soru kaçırma ihtimalin var. AYT denemesi varsa elinde al onu çözmeye çalış. Yapabildiğin konuları öğren önce. Ama ben sana kolay ve hızlı net artırabileceğin konuları yazayım (kolaydan zora doğru)
1-temel kavramlar (çok kolaydır 2-4 soru çıkar)
2-basit eşitsizlikler.
Mutak değer.
Üslü sayılar (üçüde çok kolay konudur 1-3 soru arası çıkar)
3- kümeler(1) mantık(1) kartezyen binom (bu dört konuyu bil kolaydır kısadır)
4- fonksiyonlar (2 soru gelir biri kolay olur diğeri zor olabilir konu kolaydır)
5-2.dereceden denklemler (2-1 soru gelir kolaydır)
6-diziler ve logaritma (5-3 soru arası gelir maximum 1 haftada halledersin zor değildir)
7-katı cisimler (fiks 1 soru gelir kolaydır)
8- yazdıklarım biterse polinom çalış 1 2 soru gelir biri yapılabilir düzeydedir diğeri adamın anasını ağlatır.
9-umarım yaparsın yapamazsın diyenleri boş ver rahat yapılır :)

Trigonometri falan bakma boş ver onu uzun konu ve bitirince soru kaçırma ihtimalin var. AYT denemesi varsa elinde al onu çözmeye çalış. Yapabildiğin konuları öğren önce. Ama ben sana kolay ve hızlı net artırabileceğin konuları yazayım (kolaydan zora doğru)
1-temel kavramlar (çok kolaydır 2-4 soru çıkar)
2-basit eşitsizlikler.
Mutak değer.
Üslü sayılar (üçüde çok kolay konudur 1-3 soru arası çıkar)
3- kümeler(1) mantık(1) kartezyen binom (bu dört konuyu bil kolaydır kısadır)
4- fonksiyonlar (2 soru gelir biri kolay olur diğeri zor olabilir konu kolaydır)
5-2.dereceden denklemler (2-1 soru gelir kolaydır)
6-diziler ve logaritma (5-3 soru arası gelir maximum 1 haftada halledersin zor değildir)
7-katı cisimler (fiks 1 soru gelir kolaydır)
8- yazdıklarım biterse polinom çalış 1 2 soru gelir biri yapılabilir düzeydedir diğeri adamın anasını ağlatır.
9-umarım yaparsın yapamazsın diyenleri boş ver rahat yapılır :)
Hocam trigonometri şart gibi bir şey Limit Türev İntegral öğrenebilme şansı kazanmış olur eğer trigonometriyi çözerse.Ayrıca iki tarafa da yararı var geometri de yapamaz eğer trigonometri bilmezse.

Hocam trigonometri şart gibi bir şey limit türev integral öğrenebilme şansı kazanmış olur eğer trigonometriyi çözerse. Ayrıca iki tarafa da yararı var geometri de yapamaz eğer trigonometri bilmezse.

Tamamda hocam maksat 7 10 net arası yapmak değil mi trigonometri uzun konu. 10 gün falan sürer tam bitirmek.

Tamamda hocam maksat 7 10 net arası yapmak değil mi trigonometri uzun konu. 10 gün falan sürer tam bitirmek.
Tabi ki dediğin gibi trigonometri daha uzun daha kısa konular varken gereksiz gibi geliyor ama sınava iki ay var ve her gün 4 saat sırf matematiğe ayıracakmış ben olsam çalışırdım ki çalışıyorum da aynı durumdayım bende.

Arkadaşlar bana şöyle kalan sürede 7-10 net yapabileceğim kolay çıkıyor ya dediğiniz AYT matematik konularını söyler misiniz? Bir de güzel sorular çözen, konuyu güzel anlatan kanal önerir misiniz?

TYT AYT 7-10 net yeter bana tm 230k girmeyi hedefliyorum. Matematiğe 3 buçuk 4 saatimi ayırabilirim gibi duruyor. Matematiğe nasıl çalışabileceğimi çözmüş değilim TYT matematiği artık denemeyle ilerleteceğim ekstra bir problem çalışırım. Önerilerinizi bekliyorum yapılır mı?

Zaten ilk 10 soru TYT sorusu onları yaparsın onun dışında logaritma, diziler, parabol ve eşitsizliklerde kolay konular onun dışında AYT matematiğe şöyle çalışmanı öneririm mesela bir konuyu dinledin o konuyu dinledikten sonra direkt soru çözümüne başlama ilk önce o konunun soru çözüm videolarını izle böylece her soru kalıbına hakim olacaksın ardından soru çözümlerine geçersen hiç sıkıntı çekmezsin bunun dışında sana aslında kolay-orta-zor kaynak alarak ilerlemeni tavsiye ederdim ama zaman çok azaldığı için böyle yapma sana şunu önereyim kesinlikle üç dört beş AYT matematiği al bana kalırsa en iyi soru bankası kitabı o hem içinde sorular kolay-orta-zor şeklinde gittiği için ekstra kaynağa ihtiyaç kalmaz üstüne bir de Bilgi Sarmal yada acil çözersen AYT matematiği bence 20 net ve üstüne getirebilirsin çünkü ben AYT matematikte 3 net yapıyordum ve 1.5 ay gibi bir sürede netlerim 20-25'lere geldi.

Geri
Yukarı