Çözüldü Kali Linux 2020.1 kurulum hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

roottoorr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Kali Linux 2020.1 illetini akşam 8'den beri kurmaya çalışıyorum saat şu an 00.15 ve hâlâ tek bir hatayla boğuşmaktayım.
Kurulurken aldığım hata: "kurulum adımı başarısız oldu." hata aldığım adım yazılım seç ve kur adımı username password vb. şeyleri yazıp birkaç şey okeyledikten sonra yükleme yapan kısım tam dolduğunda geliyor. İnternette yaptığım araştırmaların hiçbirisi sonuç vermedi arkadaşlar diske 100GB dahi verdim yok hiçbir şekilde çözülmüyor. Var mıdır bir önerisi olan? 2020.1 yerine başka sürüm kursam 2021.4 sürümü son sürüm gibi çözülür mü? Veya bu hata herhangi bir şekilde çözülebilir mi? Her türlü öneriye açığım. VirtualBox'a da VMware Pro 15.5'e de kurmayı denedim olmuyor.

Çözüm
Tabi Kali'nin farklı bir versiyonunu da deneyebilirsin. Bahsettiğin hatanın çözümünü bir internet sitesinde buldum. Altındaki yorumlar da olumlu olduğundan buraya linkini bırakıyorum. Çözüm ingilizce ama işine yarar diye düşünüyorum.
Şimdi denedim hocam, internet bağlantım da var kontrol ettim. Buradaki açılan komut penceresi bende açılmıyor bile maalesef
Sorunu yaşayan arkadaşlar çözümü; 2021.4 kurmak. Kurarken Ahmet Birkan youtube kanalının kurulum videosunu izleyin processor kısmını ahmet hoca 4 veriyor fakat ben 2 vererek de yettirdim bilginize.
Konuyu okurken dikkat etmemişim kusura bakma. Bu hatayı almanın genel olarak 3 nedeni var. İnternet bağlantısı olmaması, hatalı imaj dosyası ve swap alanı dışında 25 GB'den az alan ayrılması. Sen gerekli alanı ayırmışsın. Kali'yi kurarken internet bağlantın mevcut mu ?
Evet hocam wifi bağlantım var, acaba yarın bir de virtualbox için olan 2021.4 son sürüm iso dosyasını indirip denesem olur mu? Aynı hatayı alır mıyım bilemiyorum. Kurulumu bakarak yaptığım youtubedaki çocuğun videosunun altına da 3 4 yorum gelmiş aynı hatayı almışlar benimle.
Iso dosyası kali linuz live installer amd64

Evet hocam wifi bağlantım var, acaba yarın bir de virtualbox için olan 2021.4 son sürüm iso dosyasını indirip denesem olur mu? Aynı hatayı alır mıyım bilemiyorum. Kurulumu bakarak yaptığım youtubedaki çocuğun videosunun altına da 3 4 yorum gelmiş aynı hatayı almışlar benimle.
Iso dosyası kali linuz live installer amd64
Tabi Kali'nin farklı bir versiyonunu da deneyebilirsin. Bahsettiğin hatanın çözümünü bir internet sitesinde buldum. Altındaki yorumlar da olumlu olduğundan buraya linkini bırakıyorum. Çözüm ingilizce ama işine yarar diye düşünüyorum.

Şimdi denedim hocam, internet bağlantım da var kontrol ettim. Buradaki açılan komut penceresi bende açılmıyor bile maalesef
Sorunu yaşayan arkadaşlar çözümü; 2021.4 kurmak. Kurarken Ahmet Birkan youtube kanalının kurulum videosunu izleyin processor kısmını ahmet hoca 4 veriyor fakat ben 2 vererek de yettirdim bilginize.

Son düzenleme:
Çözüm
Ortağım bende de aynısı oluyordu sana adım adım anlatayım sende çözersin
Bu anlatacağım win 11 ile dualboot da yaptığım

Rufusda disk sistemine bak mbr veya gpt ise ona göre yüklemeni yap yaparken dd yansısı olarak yap
1 wifiye bağlan sorun olmaz ama ağ yansısı kısmını es geç hayır seçeneğini seç .sonra disk bölümleme yaparken efi sistem bölümü ekleme

Ortağım bende de aynısı oluyordu sana adım adım anlatayım sende çözersin
Bu anlatacağım win 11 ile dualboot da yaptığım

Rufusda disk sistemine bak mbr veya gpt ise ona göre yüklemeni yap yaparken dd yansısı olarak yap
1 wifiye bağlan sorun olmaz ama ağ yansısı kısmını es geç hayır seçeneğini seç .sonra disk bölümleme yaparken efi sistem bölümü ekleme

Geri
Yukarı