Çözüldü Kali Linux GNU Linux rolling tty1 ekranında internete bağlanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Daha fazla  
Hocalarım Windows 10 kurulu HDD'den 50 GB yer ayırıp içine Kali Linux kurdum fakata terminal modda açıldı kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptım fakat bir şeyler indirmem gerekiyor burada ve internete nasıl bağlanacağım bayağı araştırdım fakat hiç bilgi edinemedim.

Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Çözüm
Hayır hocam indirmedim sorunun bu olduğunu sanmıyorum sorun bu olsaydı tek sorun apt Update de çıkmazdı tek sorun o gibi şu an.
Hocam olabilir bu arada, Defender mudahale etmis de olabilir ISO dosyasina.
GNOME kullandigi masaustu ortami olabilir, kurulum yaparken takildigin yer olursa konu AC beni etiketle. Galiba masaustu ortami ve ag yazilimi kurmamissin, tekrar kurarken etiketle.

Tamam hocam etiketlerim hayırlı akşamlar dilerim teşekkürler her şey için.

Size de hayirli aksamlar hocam, ben teşekkür ederim :)

Hocam şu an tekrar flash a yazdırıyorum önerilen ayarların dışına çıkmadım ve Windows Defender'i kapattım şimdilik son bir kez daha deneyeceğim olmazsa geç oldu yarın konu açar sizi etiketlerim.

Hocam şu an tekrar flash a yazdırıyorum önerilen ayarların dışına çıkmadım ve Windows Defender'i kapattım şimdilik son bir kez daha deneyeceğim olmazsa geç oldu yarın konu açar sizi etiketlerim.
Tamamdir hocam, Defender galiba bir sorun yasiyordu Kali ile yanlis hatirlamiyorsam. Defender etkilemeden ISO'yu tekrar indirin ve tekrar yazin. Daha sonra kurulumda konu acin takildiginizda. Yarin olur bugun gorebilirsem gorurum. Kolay gelsin.

Tamamdir hocam, Defender galiba bir sorun yasiyordu Kali ile yanlış hatirlamiyorsam. Defender etkilemeden ISO'yu tekrar indirin ve tekrar yazin. Daha sonra kurulumda konu acin takildiginizda. Yarin olur bugün gorebilirsem gorurum. Kolay gelsin.

Teşekkürler hocam da ISO'yu tekrar indirmeden yapıyorum şu an zarar vermiş midir dersiniz.

Bu denemede olmazsa yeniden indirir sıfırdan deneriz artık tekrar teşekkür ederim.

Teşekkürler hocam da ISO'yu tekrar indirmeden yapıyorum şu an zarar vermiş midir dersiniz.

Bu denemede olmazsa yeniden indirir sıfırdan deneriz artık tekrar teşekkür ederim.
Simdi Defender antivirus oldugundan belki ISO'ya mudahale etmis olabilir. Ben olsam Defender kapaliyken tekrar indirirdim cunku is ISO'yu yazdiktan sonra degil ISO'yu indirme aninda oluyor da olabilir.

Simdi Defender antivirus oldugundan belki ISO'ya mudahale etmis olabilir. Ben olsam Defender kapaliyken tekrar indirirdim cunku is ISO'yu yazdiktan sonra degil ISO'yu indirme aninda oluyor da olabilir.

İndirme anında hiç hata almadım hocam virüs bulunca zaten direk bildirim geliyor Rufus ile flash a yazdırırken başlamıştı tehdit algılandı eylem gerekli şeklinde bende orada çıkan virüs isimlarını falan aratmıştım ama sonra ikinci çıkan virüste metasploit yazdığını gördüm anladım ki flash a yazdırmadan dolayı yapıyordu metasploitdan trojan virüslerini yapıyoruz kurulum bitmek üzere ayrı yeten direk install değil de graphical install i seçtim bu sefer bakalım ne olacak.

Hocam buradan GNOME'yi seçmeli miyim yoksa direk devammı demeliyim diğerlerinde hep devam dedim ellemeden.

Dosya Ekleri

• IMG_20220720_011425.jpg
    IMG_20220720_011425.jpg
    83,4 KB · Görüntüleme: 19
İndirme anında hiç hata almadım hocam virüs bulunca zaten direk bildirim geliyor Rufus ile flash a yazdırırken başlamıştı tehdit algılandı eylem gerekli şeklinde bende orada çıkan virüs isimlarını falan aratmıştım ama sonra ikinci çıkan virüste metasploit yazdığını gördüm anladım ki flash a yazdırmadan dolayı yapıyordu metasploitdan trojan virüslerini yapıyoruz kurulum bitmek üzere ayrı yeten direk install değil de graphical install i seçtim bu sefer bakalım ne olacak.

Hocam buradan GNOME'yi seçmeli miyim yoksa direk devammı demeliyim diğerlerinde hep devam dedim ellemeden.
XFCE kuruyor, daha modern gorunumlu geliyor GNOME default olarak. Tercih sizin.

Xfce kuruyor, daha modern gorunumlu geliyor GNOME default olarak. Tercih sizin.

GNOME seçtim hocam sonrada daha hafif ve hızlı olduğu için LightDM'i seçtim.

Şu an paketleri açıp kuruyor.

Xfce kuruyor, daha modern gorunumlu geliyor GNOME default olarak. Tercih sizin.

Hocam Kali kuruldu ve simple-cdd gibi sorunlarlada olsa açtım WLAN0'ı tekrar aktif hale getirdim şu an tek sorun apt Update deyince öyle hiçbir şey yapmadan kalması.

Son düzenleme:

Şu an paketleri açıp kuruyor.

Hocam Kali kuruldu ve simple-cdd gibi sorunlarlada olsa açtım WLAN0'ı tekrar aktif hale getirdim şu an tek sorun apt Update deyince öyle hiçbir şey yapmadan kalması.
apt update ciktisini atarsan belki bir sey yapiyordur.

Geri
Yukarı