Kali Linux ile Flash'a Windows ISO dosyası yazdıramıyorum

Bedirhan6663

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hep yazıldığı için en başından söyleyeyim evet Kali Linux çok kullanışlı değil (hatta hiç kullanıışlı değil). Windows 10 sistemimi sistem geri yükeleme sonrasında açtıktan sonra görev yöneticisinden istemeden explorer.exe'yi durdurmuştum. Haliyle ekran gitti ben de bilmediğimden uygulamayı tekrar çalıştırmayı, tabii direk PC'yi güç düğmesinden kapattım. Açılırken Recovery için oluşturduğu Boot menüsünden başlatıyor ama kurtaramadım. İçindeki dosyaları Kali Linux sayesinde kurtardım onda sorun yok ama yakınımda bilgisayarı olan biri yok ve ben Boot edilebilir USB sürücü yapmak istiyorum. Ubuntu gibi sistemlerde oluyor sanırım ama Kali Linux'da bir türlü yapamadım. Zaten kendi ISO yazdırma yeri yok. Balena echter denedim onda da ISO seçerken bu Boot edilebilir bir dosya değil veya sisteminiz yapamıyor falan yazıyor. Sorunun ISO'da olduğunu da düşünmüyorum çünkü 2 farklı kaynaktan yükleyip denemiştim. Onun dışında şuradaki bölümlendirmelerle mi ilgilidir sizce?

1606143116012.png

Son olarak da Kali Linux'da bunu yapabilmem için bir uygulama tavsiyeniz var mıdır? Bunu kesinlikle kendim yapmak istiyorum çünkü internetcafeciye sordum bizim kendimizin yapmamıza izin vermiyormuş kendisi 20TL'ye yapıyormuş. Kazık yemenin daha kolay yolları da var yani :)

tamamdır ama ben hiç dosya falan yüklemedim sadece iso var woeusb falan yok
Tamam gerek yok zaten onlara. Bunu yazdıktan sonra dosyalar kopyalanıcak, sayılar bitip yeni satır açıldığında işlem tamamlanmış olucak. Ondan sonra boot işlemini yapabilirsin.

Tamam gerek yok zaten onlara. Bunu yazdıktan sonra dosyalar kopyalanıcak, sayılar bitip yeni satır açıldığında işlem tamamlanmış olacak. Ondan sonra Boot işlemini yapabilirsin.

Çok teşekkürler işe yaramazsa geri dönüş yapacağım işe yarasa çözüm olarak koyarım -ki büyük ihtimal işe yarar-
İşlem başladı zaten:

1606147396708.png

Tamam gerek yok zaten onlara. Bunu yazdıktan sonra dosyalar kopyalanıcak, sayılar bitip yeni satır açıldığında işlem tamamlanmış olacak. Ondan sonra Boot işlemini yapabilirsin.

Son bir şey soracaktım DD gerçekten işe yarar mı başka bir mod daha vardı ya hani. DD Mod'u ben Linux'u yazarken kullanmıştım çünkü ondan dedim. Ama bilmediğim bir alan size sormalı diye düşündüm ben Windows 7 yazdırıyorum şu an çünkü.

Son düzenleme:
:) işe yaramıyor

Bugün kurayım dedim USB ile başlattığımda şu hatayı aldım.

1606382568287.png

Tüm girişleri denedim olmadı maalesef. Yardımcı olur musunuz?
Bir de şöyle bir çözüm söylemişler başka bir yerde:

arkadaşlar sorunun çözümünü buldum

öncelikle bilgisayar açılırken f2 ye basıp biosa giriyoruz, advanced kısmından "lan" ile ilgili ne varsa disable yapın, advanced e girince direk göremeyebilirsiniz, advance altındaki başlıklara bakıverin, sonra bios un ana kısmına gelip boot menüsüne girin ve boot from lan gibi bir seçenek var, disable yapın, daha sonra kaydedip çıkınca sorun hallolmuş olacak

İşe yarar mı deneyeyim mi?

Son düzenleme:
Kurulduktan sonra sudo mkfs.ext4 /dev/sdc komutunu yazarak USB belleğini formatla yeniden. Sonrasında WoeUSB'yi açıp ISO dosyanı yazdırabilirsin içine.
Hata aldım ilk kodda
bash: add-apt-repository: komut yok
Kod:
 sudo apt-get install software-properties-common
Kod:
 sudo apt-get update
Bunları sırasıyla gir sonra ilk adımdan devam et.

Yeni konular

Geri
Yukarı