Kali Linux ile Flash'a Windows ISO dosyası yazdıramıyorum

Bedirhan6663

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hep yazıldığı için en başından söyleyeyim evet Kali Linux çok kullanışlı değil (hatta hiç kullanıışlı değil). Windows 10 sistemimi sistem geri yükeleme sonrasında açtıktan sonra görev yöneticisinden istemeden explorer.exe'yi durdurmuştum. Haliyle ekran gitti ben de bilmediğimden uygulamayı tekrar çalıştırmayı, tabii direk PC'yi güç düğmesinden kapattım. Açılırken Recovery için oluşturduğu Boot menüsünden başlatıyor ama kurtaramadım. İçindeki dosyaları Kali Linux sayesinde kurtardım onda sorun yok ama yakınımda bilgisayarı olan biri yok ve ben Boot edilebilir USB sürücü yapmak istiyorum. Ubuntu gibi sistemlerde oluyor sanırım ama Kali Linux'da bir türlü yapamadım. Zaten kendi ISO yazdırma yeri yok. Balena echter denedim onda da ISO seçerken bu Boot edilebilir bir dosya değil veya sisteminiz yapamıyor falan yazıyor. Sorunun ISO'da olduğunu da düşünmüyorum çünkü 2 farklı kaynaktan yükleyip denemiştim. Onun dışında şuradaki bölümlendirmelerle mi ilgilidir sizce?

1606143116012.png

Son olarak da Kali Linux'da bunu yapabilmem için bir uygulama tavsiyeniz var mıdır? Bunu kesinlikle kendim yapmak istiyorum çünkü internetcafeciye sordum bizim kendimizin yapmamıza izin vermiyormuş kendisi 20TL'ye yapıyormuş. Kazık yemenin daha kolay yolları da var yani :)

Ve yine bir hata:
root@kali:~/Downloads/yeni# sudo dpkg -i woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb Daha önce seçili olmayan woeusb-build-deps paketi seçiliyor. (Veritabanı okunuyor ... 320176 dosya veya dizin kurulu durumda.) Paket açılacak: woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb ... Paket açılıyor: woeusb-build-deps (3.3.1) ... dpkg: bağımlılık sorunları yüzünden woeusb-build-deps paketi yapılandırılamıyor: woeusb-build-deps şuna bağımlı: debhelper (>= 9), ama: 'debhelper' paketi kurulu değil. woeusb-build-deps şuna bağımlı: dh-autoreconf, ama: 'dh-autoreconf' paketi kurulu değil. woeusb-build-deps şuna bağımlı: libwxgtk2.8-dev | libwxgtk3.0-dev, ama: 'libwxgtk2.8-dev' paketi kurulu değil. 'libwxgtk3.0-dev' paketi kurulu değil. dpkg: woeusb-build-deps paketi işlenirken sorun yaşandı (--install): bağımlılık sorunları - yapılandırılmadan bırakılıyor İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı: woeusb-build-deps

sudo dpkg -i woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb
Hata verdi. Kali günlük kullanım değil biliyorum. Abi valla bıktım hatalarından da ya ben windows istiyorum. Pentest denemek için kurmuştum. :) Lütfen yardımcı olun çözelim be abilerim.
./ ile dene, gereken paketleri de kurar.
sudo dpkg -i ./woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb
Böyle gir.
Kali yerine Mint tavsiye ederim, hem günlük kullanım için ve kullanışlı ama ben illa Windows istiyorum dersen senin fikrin.

Kali Linux indirenin gerçekten aklından şüphe etmeye başlayacağım yakında. Dağıtım stabil değil ve günlük kullanım için de olmadığından dolayı gerekli paketler kurulu değil. Onun yerine aptal saptal bir milyon tane gereksiz hacking tool'u var içinde. Hacking ile uğraşmak istiyorsa biri gitsin mesela Mint kursun ihtiyacı olan araçları elle yüklesin zaten topu topu 10-15 tanesini kullanıyorlar. Umarım geçer yakında bu Kali Linux furyası.
Dostum bence bunları söylemene gerek yoktu. Ne o öyle aklından şüphe ediyorum falan. Bu işlerden anlayan biri olsan tamam eyvallah ama adamların da bi bildiği var da demek ki mint yerine kali veya parrot kullanılıyor. Kali Linux günlük kullanım için ideal demedim ben zaten. Hem de windows kullanıyordum zaten mavi ekran verdi. Ben günlük kullanım için Linux tercih etmediğimden Kali kurdum zaten.
./ ile dene, gereken paketleri de kurar.
sudo dpkg -i ./woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb
Böyle gir.
Kali yerine Mint tavsiye ederim, hem günlük kullanım için ve kullanışlı ama ben illa Windows istiyorum dersen senin fikrin.
Dediğiniz komutu anlamadım maalesef

Dostum bence bunları söylemene gerek yoktu. Ne o öyle aklından şüphe ediyorum falan. Bu işlerden anlayan biri olsan tamam eyvallah ama adamların da bi bildiği var da demek ki mint yerine kali veya parrot kullanılıyor. Kali Linux günlük kullanım için ideal demedim ben zaten. Hem de windows kullanıyordum zaten mavi ekran verdi. Ben günlük kullanım için Linux tercih etmediğimden Kali kurdum zaten.

Dediğiniz komutu anlamadım maalesef
Bu şekilde. sudo dpkg -i ./woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb

Dostum ben web security ile uğraşıyorum yani anlıyorum bu işlerden merak etme. Kali Linux'un tek sağlayacağı artı tüm araçları hazır sunmaktır sana. Bu arada aklında bulunsun Kali ve Parrot gibi dağıtımları profesyonel kişilere sorarsan da sana tavsiye etmezler. Bunlar stabil olmayan dağıtımlardır, bir sorun çıktığında bilgin olmadığı için Linux hakkında öyle apışıp kalırsın. Bu tarz şeyler yaşamaman için diyorum ama anlamak istemiyorsun herhalde?

Bu şekilde. sudo dpkg -i ./woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb [/ICODE]
root@kali:~/Downloads/yeni# sudo dpkg -i ./woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb (Veritabanı okunuyor ... 320180 dosya veya dizin kurulu durumda.) Paket açılacak: .../woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb ... Paket açılıyor: woeusb-build-deps (3.3.1) üzerine (3.3.1) ... dpkg: bağımlılık sorunları yüzünden woeusb-build-deps paketi yapılandırılamıyor: woeusb-build-deps şuna bağımlı: debhelper (>= 9), ama: 'debhelper' paketi kurulu değil. woeusb-build-deps şuna bağımlı: dh-autoreconf, ama: 'dh-autoreconf' paketi kurulu değil. woeusb-build-deps şuna bağımlı: libwxgtk2.8-dev | libwxgtk3.0-dev, ama: 'libwxgtk2.8-dev' paketi kurulu değil. 'libwxgtk3.0-dev' paketi kurulu değil. dpkg: woeusb-build-deps paketi işlenirken sorun yaşandı (--install): bağımlılık sorunları - yapılandırılmadan bırakılıyor İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı: woeusb-build-deps

Abi ben en iyisi internetcafeye gideyim zaten bir flasha hem winrar hem rufus hem isoyu yükledim bile diğerine de yazdırırım.

root@kali:~/Downloads/yeni# sudo dpkg -i ./woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb (Veritabanı okunuyor ... 320180 dosya veya dizin kurulu durumda.) Paket açılacak: .../woeusb-build-deps_3.3.1_all.deb ... Paket açılıyor: woeusb-build-deps (3.3.1) üzerine (3.3.1) ... dpkg: bağımlılık sorunları yüzünden woeusb-build-deps paketi yapılandırılamıyor: woeusb-build-deps şuna bağımlı: debhelper (>= 9), ama: 'debhelper' paketi kurulu değil. woeusb-build-deps şuna bağımlı: dh-autoreconf, ama: 'dh-autoreconf' paketi kurulu değil. woeusb-build-deps şuna bağımlı: libwxgtk2.8-dev | libwxgtk3.0-dev, ama: 'libwxgtk2.8-dev' paketi kurulu değil. 'libwxgtk3.0-dev' paketi kurulu değil. dpkg: woeusb-build-deps paketi işlenirken sorun yaşandı (--install): bağımlılık sorunları - yapılandırılmadan bırakılıyor İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı: woeusb-build-deps

Abi ben en iyisi internetcafeye gideyim zaten bir flasha hem winrar hem rufus hem isoyu yükledim bile diğerine de yazdırırım.
Kod:
apt install -f
dene bir de.

Dostum ben web security ile uğraşıyorum yani anlıyorum bu işlerden merak etme. Kali Linux'un tek sağlayacağı artı tüm araçları hazır sunmaktır sana. Bu arada aklında bulunsun Kali ve Parrot gibi dağıtımları profesyonel kişilere sorarsan da sana tavsiye etmezler. Bunlar stabil olmayan dağıtımlardır, bir sorun çıktığında bilgin olmadığı için Linux hakkında öyle apışıp kalırsın. Bu tarz şeyler yaşamaman için diyorum ama anlamak istemiyorsun herhalde?
Abi tamam da bence Kali Linux'un da en azından bir artısı olmalı yani. Tek artısı hazır toollar mı güzel abim?

Geri
Yukarı