Kali Linux internete bağlanılmıyor

Indona

Hectopat
Bağlanıyor gibi gözüküyor ancak bağlanma işlemi tamamlanmıyor. (Sanal makine kullanıyorum.)

1638620724910.png

Son düzenleyen: Moderatör:
internet gözüküyordu ancak herhangi bir site açılmıyordu. Ancak şu an herhangi bir ağ bağlantısıda gözükmüyor.

Eki Görüntüle 1232932
Firefox kullanıyorsanız arma bölümüne "about:config" yazıp oradaki "media.peerconnection.enabled" çift tıklayarak 'false' yapın sonra tekrar deneyebilirsiniz. Bu genelde ip gizlemek için yapılıyor ama işe yarayabilir.
Açıkçası şu an önceliğim bir internet bağlantısına sahip olabilmek. TR'de gözükmeye razıyım :) (en azından şimdilik)
dhclient.conf'u eski haline getirdiniz mi ?

Firefox kullanıyorsanız arma bölümüne "about:config" yazıp oradaki "Media. Peerconnection. Enabled" çift tıklayarak 'false' yapın sonra tekrar deneyebilirsiniz. Bu genelde IP gizlemek için yapılıyor ama işe yarayabilir.

Dhclient. Conf'u eski haline getirdiniz mi?

False yaptım, dhclient. Conf'u eski haline getirdim ancak olmadı. Hala wiredconnection 1'i göremiyorum.
1638624904968.png

service networking restart
service network-manager restart
service NetworkManager restart
şunlardan birini kullanarak internete reset atın, olmadı kaliyide yeniden başlatın.
Benlik bu kadar ... 😕

Son düzenleme:
service networking restart
service network-manager restart
service NetworkManager restart
Şunlardan birini kullanarak internete reset atın, olmadı kaliyide yeniden başlatın.
Benlik bu kadar... 😕

Network-Manager yüklü değil diyor. Hizmeti kurmam içinde internete bağlı olmam lazım. :(
Network-Manager yüklü değil diyor. Hizmeti kurmam içinde internete bağlı olmam lazım. :(

Neyse yine de teşekkürler.

Bir de
False yaptım, dhclient. Conf'u eski haline getirdim ancak olmadı. Hala wiredconnection 1'i göremiyorum.
Eki Görüntüle 1232958
Wired Connection NAT/Network te oluyor.
vb ara yüzünden ayarlara girince internet bölümünden köprü bağdaştırıcısını seçtiğiniz zaman altta adaptörün maka modeil gözüküyor mu?
Bazen adaptör takılı olsa bile görmüyor, her ne kadar dns ayarlarıyla oynadıktan sonra gitmiş olsa da başka sorunlar da olabilir.

Son düzenleme:
Bir de.

Wired connection NAT/Network te oluyor.
Vb ara yüzünden ayarlara girince internet bölümünden köprü bağdaştırıcısını seçtiğiniz zaman altta adaptörün maka modeğil gözüküyor mu?
Bazen adaptör takılı olsa bile görmüyor, her ne kadar DNS ayarlarıyla oynadıktan sonra gitmiş olsa da başka sorunlar da olabilir.

VMware'yi sildim VirtualBox'u sıfırdan kurdum. Şu an herhangi bir surun yok. Ancak VPN kurulumu konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı