Kali Linux ISO dosyasında tehdit bulma

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700x 3.70Ghz 20MB
Anakart: Asus Tuf B450-Plus Gaming DDR4 4400(OC)MHz ATX
RAM: ADATA XPG Spectrix D50 RGB 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 RAM
Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming 8GB
M2 SSD: Kingston NV2 SNV2S/500G 3500/2100 MB/s PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
SSD: SanDisk 480 GB SSD Plus
HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk
Kasa: MSI MAG FORGE 100R TEMPERLİ CAM 2X A-RGB FAN 120MM FAN ATX OYUNCU KASASI/700W 80+PSU
Merhaba, RUFUS programı aracılığıyla USB diskime Kali Linux ISO dosyası yazdırıyordum. Disk yazdırıldığı esnada Windows Defender arka arkaya ekteki görselde ifade edilen tehditleri buldu. Sorum şu ISO'da bulunan tehditler nedir önem verilecek birşey olduğunu sanmıyorum çünkü ISO alınıt değil orjinal siteden indirildi. RUFUS ile yazdırırken tehdit bulundu diye karantinaya alındı. Bu karantinaya alınma işlemi yazdırmaya sorun yaşatır mı? Kurulum yaparken eksik dosya hatası almam değil mi? Bilgisi olan yazabilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    175,8 KB · Görüntüleme: 40
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    178,4 KB · Görüntüleme: 43
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    175,8 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    179 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    179,6 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    175,4 KB · Görüntüleme: 42
Peki bunları defender karantinaya aldığı için otomatik olarak, usbden kurulum yaparken sorun yaşar mıyım, dosya eksikliği oluşmuş mudur?

Peki teşekkürler hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bunları Defender karantinaya aldığı için otomatik olarak, USB'den kurulum yaparken sorun yaşar mıyım, dosya eksikliği oluşmuş mudur?

Evet oluyor denedim ve msfvenom hatalıydı.

Ya Ventoy ile kurulum yapın ya da Rufus ile yaparken Defender'in gerçek zamanlı koruma ayarını devre dışı bırakın.

Ve ISO dosyasını baştan indirmeniz sizin için iyi olur.

Evet oluyor denedim ve msfvenom hatalıydı.

Ya Ventoy ile kurulum yapın ya da Rufus ile yaparken Defender'in gerçek zamanlı koruma ayarını devre dışı bırakın.

Ve ISO dosyasını baştan indirmeniz sizin için iyi olur.
ISO da da belki sıkıntı olmuştur diyerekten hepsini baştan güvenlik kapalı şekilde yaptım. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

ISO da da belki sıkıntı olmuştur diyerekten hepsini baştan güvenlik kapalı şekilde yaptım. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Ne demek her zaman, başka bir konu hakkında sorun yaşarsanız etiketleyebilirsiniz elimden geleni yaparım.

Zaten Kali kategorisini yakından takip ediyorum.

Geri
Yukarı