Kali Linux Live Persistence Kısmında Hata Veriyor

Hayır ilk defa değil fakat önceden kurarken böyle hatalar olmuyordu bilgisayar yeniledim bir türlü kuramadım.
Kerem'in de dediği gibi BIOS'ta ayarlarınızı uefi olarak ayarlayın. Virtualization ayarı varsa onu da aktif edin. Bir de win32 disk imager veya etcher ile yazdırın isoyu. Kali içindeki tool'lara ihtiyacınız yoksa daha basit bir dağıtıma geçmenizi öneririm. Eski kali isolarını da deneyebilirsiniz. 2020 sürümü 2019'a veya önceki sürümlerine göre biraz sorunlu diyorlar. Kali alternatifi olarak parrot da kullanabilirsiniz. Persistence mod onda da var. Blackarch da var fakat onda persistence var mı bilmiyorum. Persistence mod sizin için çok önemli değilse dual boot yapın bence.

Kerem'in de dediği gibi BIOS'ta ayarlarınızı UEFI olarak ayarlayın. Virtualization ayarı varsa onu da aktif edin. Bir de Win32 Disk Imager veya etcher ile yazdırın ISO'yu. Kali içindeki Tool'lara ihtiyacınız yoksa daha basit bir dağıtıma geçmenizi öneririm. Eski Kali isolarını da deneyebilirsiniz. 2020 sürümü 2019'a veya önceki sürümlerine göre biraz sorunlu diyorlar. Kali alternatifi olarak parrot da kullanabilirsiniz. Persistence mod onda da var. Blackarch da var fakat onda persistence var mı bilmiyorum. Persistence mod sizin için çok önemli değilse Dual Boot yapın bence.

Teşekkür ederim ben şimdi Rufus'la graphical install yapmayı deneyeceğim olmazsa Win32 Disk Imager'i deneyeceğim teşekkür ederim.
Fark etmiyor. İlk başta seçenekleri sunması gerek zaten. İki ISO ile de kurulum yapılabilmesi gerek. Yine DD modunda yazdırmanız daha iyi olur.

Graphical install yaparken bu hatayı veriyor bölümleme yaparken.

Dosya Ekleri

• IMG-20200901-WA0063.jpeg
    IMG-20200901-WA0063.jpeg
    613,8 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Geri
Yukarı