Kali Linux Live Wi-Fi gözükmüyor

😃 Yes no sormuş no demişsiniz güncelleme yapmamış.
Yaptım güncelleme biti ama dpkg:unrecoverable fatal error aborting; unable to flush /var/lib/dpkg/updates/tmp.1 after padding no space left on device diye bir error verdi

😃 Yes no sormuş no demişsiniz güncelleme yapmamış.
Usb 32gb
Yaptım güncelleme biti ama dpkg:unrecoverable fatal error aborting; unable to flush /var/lib/dpkg/updates/tmp.1 after padding no space left on device diye bir error verdi

Son birkaç yılda "etik hacker" adı altında saçma sapan bir güruh türediği için bir takım önlemler alınıyor.

Hocam insanlar heves edip deneyebilirler neden.
Yeni şeyler deneyen insanlara böyle diyorsunuz ki.

Zaten etik hacker olmak öyle Kali indirip iki deauth atim millete deyince olmuyor.

Bende etik hacker lığa heveslendim ama öyle kaliyi indirip hackerim demedim. Araştırdım neler yapmam neler bilmem gerektiğini öğrendim. Ben hiç Linux kullanmayan biriyim ve etik hacker olmak için Linux'ta bilmem gerekiyor bende kendime bir yol çizdim sırasıyla "Linux, network ve hacking" öğreneceğim.

Kaynaklar bolca var atıl samancı oğlunun Udemy ve YT kanalı var, can değerin Twitch'te hacking de temel serisi var.

İnsanların hevesini kırmayın lütfen.

Böyle bir işe giren kişi zaten sıfırdan başlar bilmemek değil öğrenmemek ayıptır.

Yaptım güncelleme biti ama dpkg: Unrecoverable fatal error aborting; unable to flush /var/lib/dpkg/updates/tmp.1 after padding no space left on device diye bir error verdi.

USB 32 GB.

Yazdırıken Rufus'tan mı yaptınız.

Zaten etik hacker olmak öyle Kali indirip iki deauth atim millete deyince olmuyor.

Bende etik hacker lığa heveslendim ama öyle kaliyi indirip hackerim demedim. Araştırdım neler yapmam neler bilmem gerektiğini öğrendim. Ben hiç Linux kullanmayan biriyim ve etik hacker olmak için Linux'ta bilmem gerekiyor bende kendime bir yol çizdim sırasıyla "Linux, network ve hacking" öğreneceğim.

Kaynaklar bolca var atıl samancı oğlunun Udemy ve YT kanalı var, can değerin Twitch'te hacking de temel serisi var.

Böyle bir işe giren kişi zaten sıfırdan başlar bilmemek değil öğrenmemek ayıptır.

Yazdırıken Rufus'tan mı yaptınız.
Evet rufustan yazdırdım

Güzel bir soru hocam, şöyle cevap vereyim:
1. sebep kontrolsüzlük: Aileleri denetlemiyor çocuklarını ve ne yaptığından habersiz bu işi kontrollü ortamlarda yapmıyorlar amaçları sadece Wi-Fi hacking, merak değil.
2.sebep yasal değil: Bu bir suç fakat çocukta bilinç oluşmuyor ailelerde sorumsuz olunca bu durum yaşanıyor.
3.sebep mahremiyet: Başkalarının özel alanlarını işgal ediyorsunuz ve aynı zamanda kendi ailenizin kullandığı cihazları da tehlikeye atıyorsunuz.
4.sebep başkalarının iş yapmasına engel olabilirler.
Aklıma gelenler bunlar amaçları siber güvenlik gibi konularsa bunlar için Wi-Fi ve Wi-Fi kartına hiç ihtiyaçları yok ancak temel sebep komşuların Wi-Fi ağına izinsiz girmek ve izlemek.

Evet Rufus'tan yazdırdım.

Hocam flasha yazarken antivirüs programları bir şey algıladı mı?

Algılamadıysa bu güzel çünkü kalideki virüs oluşturma programları antivirüsler tarafından algılanabiliyor ve dosyaları silip ISO'yu bozabiliyorlar.

Size de uyarsa beraber tekrardan kuralım kaliyi uyar mı?

Hocam flasha yazarken antivirüs programları bir şey algıladı mı?

Algılamadıysa bu güzel çünkü kalideki virüs oluşturma programları antivirüsler tarafından algılanabiliyor ve dosyaları silip ISO'yu bozabiliyorlar.

Size de uyarsa beraber tekrardan kuralım kaliyi uyar mı?
Evet antivirus açıktı ama bişey algılamadı

Yeni konular

Geri
Yukarı