Kali Linux Live Wi-Fi gözükmüyor

alvaromortee

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben USB belleğime Kali Live indirdim (son sürüm) laptopu USB'den başlatıyorum Kali'ye giriyorum her şey geliyor gayet normal ama internet bağlantıları kısmında Wi-Fi yok. Sadece "Ethernet not connected" yazıyor başka bir şey yok Wi-Fi gözükmüyor ne yapabilirim?

Merhaba. Ben USB belleğime Kali Live indirdim (son sürüm) laptopu USB'den başlatıyorum Kali'ye giriyorum her şey geliyor gayet normal ama internet bağlantıları kısmında Wi-Fi yok. Sadece "Ethernet not connected" yazıyor başka bir şey yok Wi-Fi gözükmüyor ne yapabilirim?

Terminale sudo service NetworkManager restart yazar mısınız?

Bu arada airmon-ng kullandınız mı?

Wi-Fi adaptörünüz monitör modda kalmış olabilir.

Terminale sudo service NetworkManager restart yazar mısınız?

Bu arada airmon-ng kullandınız mı?

Wi-Fi adaptörünüz monitör modda kalmış olabilir.
restart komutunu bir çok kez kullandım ama hiç işe yaramadı airmon-ng bir kaçkez ytde gördüğüm videolardaki komutları fln kullanmıştım airmon-ng wlan0 up fln

Reis sadece ETH0 ve lo var.

Hocam Wi-Fi adaptörünüzü algılamamış gibi duruyor. Sistemi güncellemeyi deniyelim.
Şunu terminaline girin apt-get update && apt-get full-upgrade

Hocam Wi-Fi adaptörünüzü algılamamış gibi duruyor. Sistemi güncellemeyi deniyelim.
Şunu terminaline girin apt-get update && apt-get full-upgrade

Kendisi güncelleme işini yapacaktır bitince reboot yazın terminale sistem yeniden başlasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı