Kali Linux Öğrenmek için Türkçe Bedava Kaynak Önerisi

Türkçe olarak iyi bir kaynak bulabileceğini sanmam. İnternette İngilizce bir sürü video var ama bu tarz videoları çekenler genelde Hintler olduğu için aksanlarını anlamak da bir hayli zor oluyor. :D Google Çeviri'nin eklentisini kullandığın tarayıcıya ekleyerek yabancı sayfalara direkt çeviri yapabilirsin.
Türkçe kaynak çok video var forumlarda ve youtube'da rahatlıkla bulunabilir.

beyazhacker.com
Bir ara PcDünyası diye bir kanal vardı, kapanmasaydı iyiydi. Ahmet Birkan diye bir kanal var, ona bakın isterseniz.

Dostum yeni kanal açtı eski videolarını oraya yükledi yeni kanalın ismi Siber güvenlik dersleriydi herhalde ama yazık oldu 95 bin abonesi vardı.
Etik hacker olmak istiyorum. Bedava Türkçe Kali Linux kaynağı arayışındayım.
Dostum hack forum sitelerinden de bilgi edinebilirsin. Türk Hack Team,Ayyıldız Tim,Spyhackerzs,TürkHacks gibi hack forum siteleri var.

Son düzenleme:
Türkçe kaynak çok video var forumlarda ve youtube'da rahatlıkla bulunabilir.
O videolarda işin mantığı anlatılıyor genelde. Uygulama gösterimlerin olduğu videoları Youtube kaldırıyor. Belki vardır ufak tefek videolar ama ben heves edip araştırma yaptığım dönemde Türkçe kaynak bulamamıştım video olarak pek fazla. Yabancı kanallardan videolar izlemiştim.

O videolarda işin mantığı anlatılıyor genelde. Uygulama gösterimlerin olduğu videoları Youtube kaldırıyor. Belki vardır ufak tefek videolar ama ben heves edip araştırma yaptığım dönemde Türkçe kaynak bulamamıştım video olarak pek fazla. Yabancı kanallardan videolar izlemiştim.
Dostum her anlamda mantık olsun olmasın bir şeyler öğrenmesi önemli, ha diye öğrenecek diye bir şey yok. Sen İngilizceyi sıfırdan bir haftada mı öğrenebilir misin? hayır. Öğrenmek istedikçe zaman geçtikçe neyin ne olduğunu çözecek zaten bu insanın doğasında var.

Etik hacker olmak istiyorum. Bedava Türkçe Kali Linux kaynağı arayışındayım.

Ücretsiz kurs : Ücretsiz Etik Hackleme Eğitimi - Ücretsiz Etik Hacker Eğitimleri

Ücretli ama ücretsiz link 🤌 😬

Vede burada pek çok konu hakkında bilgi ve kaynak bulunuyor. Türkçe ve Yabancı gir oku öğrenmeye çalış veya yukarıda verdiğim kurslara göz at.

Dostum her anlamda mantık olsun olmasın bir şeyler öğrenmesi önemli, ha diye öğrenecek diye bir şey yok. Sen İngilizceyi sıfırdan bir haftada mı öğrenebilir misin? hayır. Öğrenmek istedikçe zaman geçtikçe neyin ne olduğunu çözecek zaten bu insanın doğasında var.
Mantık dediğim çok çok yüzeysel anlatımlardı. Yoksa ben de biliyorum birden öğrenemeyeceğini. Bana yeterli gelmemişti izlediğim Türkçe videolar. Zaten kesin bir kaynak bulamamıştım farklı farklı kanallardan izliyodum onlarda da yarım yamalak anlatımlar vardı. Onlarla vakit öldürmektense yabancı videolar izlemeyi tercih etmiştim.

Kali Linux´u ve içindeki toolları yazan kişiler gerçekten de hacker olabilirler. Bu programları sadece kullanan kişilere internet jargonunda “lamer” deniyor.

Benim bu konudaki önerim video izleme makale oku video izlemek zaman kaybettirir ama makale okursan daha çabuk alışırsın bazı şeyleri ek olarak takıldığında videolu görsel kaynak ara bir de kim korkar Linux'tan diye bir doküman var incele.

Yeni konular

Geri
Yukarı