Kali Linux Terminalde proxy list nasıl kurulur?

Anydactly

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Alttaki ekran görüntüsünde belirtilen şeyleri yapmayı bulamadım. TXT dosyası oluşturdum diye tahmin ediyorum. İçine proxyler yazılı ancak bunu nasıl IP: Port formatına alacağım anlamadım.

1699219942461.png

Alttaki ekran görüntüsünde belirtilen şeyleri yapmayı bulamadım. Txt dosyası oluşturdum diye tahmin ediyorum. İçine proxyler yazılı ancak bunu nasıl IP: Port formatına alacağım anlamadım.

Eki Görüntüle 2004620

Birincisi sudo apt install proxychains yazarak proxychainsleri indireceksin Kali'nin zaten ayarlanmış bir listesi var sudo nano /etc/proxychains4.conf yazıp buraya gidebilirsin sonra en alt kısımda orada yazıyor zaten kendi ipni istediğin bir portu ve proxy türünü yazacaksın en iyisi SOCKS5'dır bu arada örnek kullanım: SOCKS5 127.0.0.1: 8080 eğer ki githubdan vs attığın proxylisti indirmek istiyorsan gene aynı mantık indirdiğin dosya içinde istediğin proxyi gireceğin bir bölüm olacak ama kalininki zaten her türlü işlevi görüyor en sonda kullanmak için:
proxychains <uygulama_adı> veya proxychains firefox diyebilirsin artık nerede kullanmak istiyorsan.

Birincisi sudo apt install proxychains yazarak proxychainsleri indireceksin Kali'nin zaten ayarlanmış bir listesi var sudo nano /etc/proxychains4.conf yazıp buraya gidebilirsin sonra en alt kısımda orada yazıyor zaten kendi ipni istediğin bir portu ve proxy türünü yazacaksın en iyisi SOCKS5'dır bu arada örnek kullanım: SOCKS5 127.0.0.1: 8080 eğer ki githubdan vs attığın proxylisti indirmek istiyorsan gene aynı mantık indirdiğin dosya içinde istediğin proxyi gireceğin bir bölüm olacak ama kalininki zaten her türlü işlevi görüyor en sonda kullanmak için:
proxychains <uygulama_adı> veya proxychains firefox diyebilirsin artık nerede kullanmak istiyorsan.
Deneyeceğim teşekkürler. Birde sürüm sıkıntısı çekiyorum. Kod çalışmıyor. Bilginiz var mı sürüm konusunda?

Deneyeceğim teşekkürler. Bir de sürüm sıkıntısı çekiyorum. Kod çalışmıyor. Bilginiz var mı sürüm konusunda?

Neden 3.9 yüklemeye çalışıyorsunuz bilmiyorum ama son sürüm 3.11 ayrıca çok fark yok bazı değişiklikler ekleniyor onu da gene sudo apt install python3.11 şeklinde indirebilirsiniz ama her şeyin son sürüm olması için öncelikle sudo apt update ve sudo apt upgrade yapmanızı öneririm.

Neden 3.9 yüklemeye çalışıyorsunuz bilmiyorum ama son sürüm 3.11 ayrıca çok fark yok bazı değişiklikler ekleniyor onu da gene sudo apt install python3.11 şeklinde indirebilirsiniz ama her şeyin son sürüm olması için öncelikle sudo apt update ve sudo apt upgrade yapmanızı öneririm.
3.9 bulunamadı diyip komutu çalıştırmıyordu. Yüksek sürümde eski sürümün kodu çalışmaz diye düşünmüştüm. PC reset sonrası düzelmiş görünüyor şimdilik. Şimdide bu hatayı veriyor :(

1699295964517.png

düzenleme:
github linkinde verilmiş olan Install Requirements başlığındaki pipenv install komutu yazdığımda bu çıkıyor. Düzelmemiş
1699296253082.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı