Kali Linux Wi-Fi'a bağlanmıyor

Riptideplayz

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, daha yeni Kali Linux kurdum kurulum sırasında da bir ton sorunla uğraştım fakat en sonunda SSD'ye kurabildim. Daha sonra Kali işletim sistemini açıp sudo apt-get Update komutunu çalıştırdım fakat "http.kali.org çözümlenirken geçici bir sorunla karşılaştı." şeklinde bir hata aldım. Daha sonra herhangi bir ağa bağlı olmadığımı fark ettim, biraz araştırma yaptım nmtui komutu ile denedim olmadı. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (72).png
    Ekran Görüntüsü (72).png
    331,2 KB · Görüntüleme: 38
Merhabalar,
Virtual Box üzerine sanal makine oluşturma ayarlarında bulunan "Network -> Adapter 1 -> Enable Network Adapter" ayarının açık olduğunu kontrol eder misin? Belki de Virtual Box üzerinde izin vermeyi unutmuş olabilirsin.
1664486414797.png

Şu şekilde olmamalı. Not: Bir "Adapter" kısmı için açman yeterli olacaktır.
1664486446799.png

Merhaba,
VirtualBox üzerine sanal makine oluşturma ayarlarında bulunan "network -> adapter 1 -> enable network adapter" ayarının açık olduğunu kontrol eder misin? Belki de VirtualBox üzerinde izin vermeyi unutmuş olabilirsin.
Eki Görüntüle 1531485

Şu şekilde olmamalı. Not: Bir "adapter" kısmı için açman yeterli olacaktır.
Eki Görüntüle 1531487

İşletim sistemi olarak PC, ye kurdum sanal değil yani.

Öncelikle merhaba, daha yeni Kali Linux kurdum kurulum sırasında da bir ton sorunla uğraştım fakat en sonunda SSD'ye kurabildim. Daha sonra Kali işletim sistemini açıp sudo apt-get Update komutunu çalıştırdım fakat "http.kali.org çözümlenirken geçici bir sorunla karşılaştı." şeklinde bir hata aldım. Daha sonra herhangi bir ağa bağlı olmadığımı fark ettim, biraz araştırma yaptım nmtui komutu ile denedim olmadı. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2022-09-30_02-10-10.png
    Ekran görüntüsü_2022-09-30_02-10-10.png
    19 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2022-09-30_02-37-08.png
    Ekran görüntüsü_2022-09-30_02-37-08.png
    80,7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Orada hazır paket de var.
Şu daha güncel paketi indirip kurabilirsiniz:

Bahsettiğiniz deb... Şeklindeki satırlar Source. List dosyasına kaydedilir. Bahsettiğiniz linkte o detaylar da var. Ama sorununuz sadece Wi-Fi ise üstteki dosyayı indirip kurmanız yeterli olur.
Eğer bağımlılık sorunu olursa yazarsınız.

Yok hacı denedim hepsini olmuyor, anlamadım gitti. Artık ya sanal makine kullanacağız ya da varsa Kali alternatifi bir işletim sistemi onu kullanacağım.

Verdiğim linkteki dosyayı kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlattınız mı?

Evet.

Verdiğim linkteki dosyayı kurduktan sonra bilgisayarı yeniden başlattınız mı?
rfkill list komutunu çalıştırdığım zaman sadece bluetooth adı altında eth0=no, l0=no çıkıyor başka bir şey çıkmıyor.

Bu arada az önce kurulum USB'ı takıp çalıştırınca gördüm, kuruluma başlamadan önce iwlwifi hatası veriyor "The missing firmware files are..." diye. Ve sadece bir satır değil yaklaşık 7-8 satır bu hata var.

Evet.

rfkill list komutunu çalıştırdığım zaman sadece bluetooth adı altında eth0=no, l0=no çıkıyor başka bir şey çıkmıyor.

Bu arada az önce kurulum USB'ı takıp çalıştırınca gördüm, kuruluma başlamadan önce iwlwifi hatası veriyor "The missing firmware files are..." diye. Ve sadece bir satır değil yaklaşık 7-8 satır bu hata var.
1664497070368.png

Aynı bu hata gibi.

Son düzenleme:
USB'deki hatayı gidermek için firmware-iwlwifi.deb dosyası arşiv programı ile çıkarılır, hata veren dosyalar USB içindeki firmware klasörüne kopyalanır.

Kurulmuş olan sisteme ise o deb paketini kurmak yeter aslında. Kurarken bir eksiklik belirtiyor mu?

Sürücü Yöneticisi'ne girip baktınız mı?

Depo ayarlarına girip Non-Free, Contrib Non-Free depolarını ekleyip firmware-iwlwifi paketini arayıp kurabilirsiniz.

Hâlâ bir şey yoksa Microcode kurabilirsiniz.
Kod:
sudo apt install intel-microcode

Atladığımız bir şey varsa şu linke göz atın:

Hâlâ sonuç alamazsanız size normal bir dağıtım lazım demektir. Linux Mint, MX Linux vs...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı