Kali Linux Wi-Fi'ı görmüyor

Ahmet_53

Hectopat
Hocalar, ben Dual Boot yaparak Kali Linux kurmuştum ve Wi-Fi'ı görmediginden bırakmıştım. Ben kurulum yaparken benden Ethernet bağlantılarını yaptırıyordu ama bende Ethernet kablosu yok. Neden Wi-Fi'i gormuyor Wi-Fi kartı ile bir sorun mu var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi sürücüsünü bulamamıştır.

Mobil cihazınızla USB yoluyla bağlantı paylaşımı yapın. Daha sonra dağıtımı aşağıdaki komutlar ile güncelleyin.

Kod:
sudo apt update

ENTER

Kod:
sudo apt upgrade

ENTER

Bu komutlarla güncelleme yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatın, eğer halen Wi-Fi sürücünüz yüklenmemişse hangi WLAN kartına sahip olduğunuzu konuda belirtin, uygun Linux sürücüsünü bulalım.

Mobil cihazınızla USB yoluyla bağlantı paylaşımı yapın. Daha sonra dağıtımı aşağıdaki komutlar ile güncelleyin.

Kod:
sudo apt update

ENTER

Kod:
sudo apt upgrade

ENTER

Bu komutlarla güncelleme yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatın, eğer halen Wi-Fi sürücünüz yüklenmemişse hangi WLAN kartına sahip olduğunuzu konuda belirtin, uygun Linux sürücüsünü bulalım.
1622284762981.png

Şu komutları sırasıyla girebilir misin? En son komutu girdiğinde sistem yeniden başlayacak. Açılınca durumu kontrol et.

Donanımın: Broadcom BCM43227 (PCI ID 14e4:4358)

Kod:
sudo apt-get purge bcmwl-kernel-source

ENTER

Kod:
sudo apt update

ENTER

Kod:
sudo update-pciids

ENTER

Kod:
sudo apt install firmware-b43-installer

ENTER

Kod:
sudo reboot

ENTER

Hocam şu an kalide değilim Windows'ta ufak bir işim var Kali ye geçince deneyip bütün olanları söylerim.
Hocam USB ile bağlı yorum internete bağlandı diyor ama interneti kullanamıyorum.
Hocam bağlı gozukiyor ama guncelleme olmuyor ve Firefox'ta bir şey aratilmiyor.

Kod:
sudo apt update

Enter.

Kod:
sudo apt upgrade

Enter.

Olmuyor hocam.
Windows tasorunsuz USB ile internet çalışıyor ama Kali de bağlandı diye gözüküp internet olmuyor.

Dosya Ekleri

• 20210529_182530.jpg
    20210529_182530.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 91
  • 20210529_182757.jpg
    20210529_182757.jpg
    188,5 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:
Son düzenleme:

Geri
Yukarı