Kali Linux'a Wi-Fi dongle bağlama

keremdaffy

Centipat
Daha fazla  
Kali Linux nasıl Wi-Fi dongle bağlayabilirim? Normalde ana bilgisayarıma otomatik Wi-Fi eklendi ancak Kali Linux'ta olmadı ve USB'nin yazılım klasörüne baktım Windows Linux Mac için 3 ayrı klasör koymuşlar. Linux'a attım klasörü açtım 3 adet dosya var ve isimleri çok garip. İçlerinde kurulum dosyasına benzer bir şey yok. Bunları terminaldan mı launch edeceğim nasıl edeceğim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Aşağıya SS'leri bırakıyorum.

1712321198158.png

1712321153634.png

1712321137793.png

install.sh dosyasını çalıştırmanız gerekiyor. Eğer çalışmazsa o klasörün içinde terminali açıp sudo make dkms_install demeniz gerekebilir.

@keremdaffy : Kali Linux'u başlat ve masaüstü gelene kadar bekle. Ardından Wifi adaptörünü tak ve bir komut satırı aç. Komut satırına sudo dmesg yaz ve son 10 - 20 satırı buraya yapıştır.

Kali Linux nasıl Wi-Fi dongle bağlayabilirim? Normalde ana bilgisayarıma otomatik Wi-Fi eklendi ancak Kali Linux'ta olmadı ve USB'nin yazılım klasörüne baktım Windows Linux Mac için 3 ayrı klasör koymuşlar. Linux'a attım klasörü açtım 3 adet dosya var ve isimleri çok garip. İçlerinde kurulum dosyasına benzer bir şey yok. Bunları terminaldan mı launch edeceğim nasıl edeceğim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Aşağıya SS'leri bırakıyorum.

Eki Görüntüle 2159703

Eki Görüntüle 2159700

Eki Görüntüle 2159699
Merhaba,kali linux her donanımda otomatik çalışacak diye birşey yok.Ayrıca chipset uysa bile attack işlemi yapamayabiliyor.Tanıtmanız ve live olarak tanıtmanız zor,wmware veya virtualbox kullanmanız daha iyi olabilir.
Kernel builder içine gömülmesi çok zor
Linux ortamında lsusb komutu deneyip çıkan sonuca bakalım.

Eki Görüntüle 2159703

Eki Görüntüle 2159700

Eki Görüntüle 2159699
Ayrıca şöyle birşey deneyebilirsiniz
sudo apt install realtek-rtl8814au-dkms

Ben de rtl8188 var,sürücüsü otomatik indiriyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-06-15-23-15-086_com.offsec.nhterm.jpg
    Screenshot_2024-04-06-15-23-15-086_com.offsec.nhterm.jpg
    144,8 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Geri
Yukarı