Kali Linux'ta Bash ve Zsh fark nedir?

Dosya Ekleri

• Kali.jpg
    Kali.jpg
    30,4 KB · Görüntüleme: 43
Kesinlikle katılıyorum, 1-2 yıl Linux kullandım ona rağmen Arch bile kurmadım.(Manjaro falan saymıyorum.)
Benim hedefim Web Security hocam ya yapabilmeliyim bunu başarmalıyım şeklinde motive ediyorum kendimi kimsem yok sadece önüme çıkan eğitime sarılıyorum hiçbirşey bilmiyorum sadece hedefime odaklanmış durumdayım diyorum ya 2 gün oldu diye herkes zor demiş evet ama kafam çatlıyor farkındayım zorluyorum kendimi

Ekranda olan görüntü bu hocam.

Sudo apt install bash.

Benim hedefim web Security hocam ya yapabilmeliyim bunu başarmalıyım şeklinde motive ediyorum kendimi kimsem yok sadece önüme çıkan eğitime sarılıyorum hiçbir şey bilmiyorum sadece hedefime odaklanmış durumdayım diyorum ya 2 gün oldu diye herkes zor demiş evet ama kafam çatlıyor farkındayım zorluyorum kendimi.

Kolay gelsin o zaman, inşallah basarirsiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 'sudo apt install bash' oldu şimdi eğitimde gördüğüm bi komutu denedim hızlıca kabul etti peki hocam size de sormak isterim Kali ile ilgili neler tavsiye edersiniz ?
Hocam onerim Kali'yi ana isletim sistemi olarak kullanmayin simdilik. Zaten ogrenim asamasindasiniz ve diger distro'larda Linux'u daha iyi ogrenebilirsiniz.
Kali'yi QEMU/KVM ile sanal olarak kullananilirsiniz. QEMU sagolsun performans kaybi cok az olur. Sanal istemiyorsanizda dualboot kurulum yapabilirsiniz :)

Hocam onerim Kali'yi ana isletim sistemi olarak kullanmayin simdilik. Zaten ogrenim asamasindasiniz ve diger distro'larda Linux'u daha iyi ogrenebilirsiniz.
Kali'yi QEMU/KVM ile sanal olarak kullananilirsiniz. QEMU sagolsun performans kaybi cok az olur. Sanal istemiyorsanizda dualboot kurulum yapabilirsiniz :)
Hocam şöyleki bende bi laptop var alınteri : ) kıyamıyorum bozulacak diye o yüzden korkuyorum herşeyi sanal yapmak istiyorum o yüzden de :)... ana işletim sistemine asla geçmem geçemem korkudan :D aslında sırf bozmak için pc almak da istiyorum bu zamana kadar öğrenemedim içimde uhdesi kaldı 'bozayım tekrar düzeltilir diye baktığım bi pc ' değil şu anki kullandığım laptop.

Hocam şöyleki bende bi laptop var alınteri : ) kıyamıyorum bozulacak diye o yüzden korkuyorum herşeyi sanal yapmak istiyorum o yüzden de :)... ana işletim sistemine asla geçmem geçemem korkudan :D aslında sırf bozmak için pc almak da istiyorum bu zamana kadar öğrenemedim içimde uhdesi kaldı 'bozayım tekrar düzeltilir diye baktığım bi pc ' değil şu anki kullandığım laptop.
Sanal makine ile PC bozulmaz, sanal makine ile daha güvende olursun hatta. QEMU ile baya yüksek performans alman mümkün.

Edit: Ben cümleyi tam tersi anlamda anlamışım. :ROFL:

Suan kali'yi sanal olarak mi kullaniyorsunuz?
Bozulmaz hocam, merak etmeyin. Ilk baslarda bende boyleydim. Simdi sonucunu dusunmeden riskli seyler yapiyorum sistemde, sorun olursada hallediyorum bir sekilde :DBilgisayarinizin bozulma ihtimali yok isletim sistemi islerinde.
Kali'yi ana sistem olarak kullanmayin yeter. Sistem ozelliklerini verin, guzel bir dagitim onerelim. Kali'yide sanal olarak kullanirsiniz.

Geri
Yukarı