Kali Linux'ta "zsh: Segmentation fault" hatası

KalyWare

Picopat
Akşam nmap ve nessus başlatıp uyumaya gidiyorum ancak nmap taraması beklediğimden hızlı bitip başlıktaki hatayı veriyor.

Not: Kali'yi VMWare'dan kullanıyorum 2 GB RAM 4 işlemci veriyorum ağ ayarı bridged.

İzole bellek alanından taşmaya çalışıyor, segmentation fault hatası genelde Meltdown ve Spectre açıklarında tetiklenen bir istismar yöntemi. Ancak herhangi bir uygulama veya araçta bu hatayı veriyorsa mevcut bellek alanından taşıp korumalı bir bellek alanına erişmeye çalıştığı anlamına geliyor.

Mevcut nmap versiyonu nedir?

İzole bellek alanından taşmaya çalışıyor, segmentation fault hatası genelde meltdown ve spectre açıklarında tetiklenen bir istismar yöntemi. Ancak herhangi bir uygulama veya araçta bu hatayı veriyorsa mevcut bellek alanından taşıp korumalı bir bellek alanına erişmeye çalıştığı anlamına geliyor.

Mevcut nmap versiyonu nedir?

Nmap versiyonu 7.92. bunun yüzünden makineye 6.2 GB RAM verdim ancak sorun devam ediyor, dediğim gibi nmap gerektiğinden hızlı bitiyor ve terminalde nmap satırının sonunda bu hata meydana geliyor. Kafanızda daha iyi otursun ve soru işareti bırakmasın diye açıklama gereği duydum sonuçta hatanın ne olduğunu bilmeden yardım etmek mümkün değildir. Birdaha işlem yaptığımda ve hata meydana geldiğinde SS atacağım.

Nmap versiyonu 7.92. bunun yüzünden makineye 6.2 GB RAM verdim ancak sorun devam ediyor, dediğim gibi nmap gerektiğinden hızlı bitiyor ve terminalde nmap satırının sonunda bu hata meydana geliyor. Kafanızda daha iyi otursun ve soru işareti bırakmasın diye açıklama gereği duydum sonuçta hatanın ne olduğunu bilmeden yardım etmek mümkün değildir bir daha işlem yaptığımda ve hata meydana geldiğinde SS atacağım.
Hata tekrarlandığında çıktısını paylaşırsanız iyi olur, local network üzerinden mi tarama yapıyorsunuz? Kullandığınız filtreleri de eklerseniz iyi olur.

Hata tekrarlandığında çıktısını paylaşırsanız iyi olur, local network üzerinden mi tarama yapıyorsunuz? Kullandığınız filtreleri de eklerseniz iyi olur.

nmap -A -Pn -f --script vuln <site>
Local Network'den kastınızı pek anlayamadım ama belirttiğim üzere ağ ayarım Bridged'de ve Windows için kullandığım aygıt ayarlı konumda

1662487051061.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı