Kali Linux'ta Bash ve Zsh fark nedir?

Hocam zahmet edip cevap verdiğiniz çok teşekkür ederim.
Çocukluk zamanımdan içimde UHD'e kalan bir durum bu şimdi belki geç oluyor ama çıktım bir yola yarıda da bırakabilirim ama en azından şu anki eğitimler yönlendirmeler çok çok daha iyi bu iş ile ilgilenen herkese anında ulaşabiliyoruz o yüzden eğitimlere öğrenmeye devam ediyorum.
Temel bir görüş olarak Linux diyor herkes. Ben de Linux ile başladım önce Kali'yi denedim sonra Ubuntu'ya geçiş yapayım dedim ama üst mesajdaki hocam Ubuntu'da zor olur dedi ben şu an Kubuntu öğreniyorum zorlanıyorum belki ama 'öğreneceğim öğrenmeliyim bu benim arzum' diye devam ediyorum.
Tutorial'e gelince mutlaka isterim. Mesajınızı notlarımın arasında vurgulayarak ekledim.
bu yoldaki sıralamam ise;
Linux (Kali, Ubuntu, Kubuntu vs.)
Python.
Ama sizin dediğinize uyarsam Linux'tan sonra Python arasına network sıkıştırmam gerekiyor gibi duruyor.

Buyurun hocam, burada kategorilere ayrılmış şekilde Linux kullanımını gösteriyor; ama Kali üzerinden öğretiyor fakat başka bir Debian dağıtımıda işinizi görebilir.

Buyurun hocam, burada kategorilere ayrılmış şekilde Linux kullanımını gösteriyor; ama Kali üzerinden öğretiyor fakat başka bir Debian dağıtımıda işinizi görebilir.

Hocam teşekkür ediyorum, en başında bu arkadaşı bulmuştum udemy üzerinden de eğitimini satın almayı düşünüyorum telefonuma da yükleyip her boş vakitte okuyorum temiz anlatıyor Linux bilgim hiç olmadığı için başlangıç olarak gayet iyi

Hocam teşekkür ediyorum, en başında bu arkadaşı bulmuştum Udemy üzerinden de eğitimini satın almayı düşünüyorum telefonuma da yükleyip her boş vakitte okuyorum temiz anlatıyor Linux bilgim hiç olmadığı için başlangıç olarak gayet iyi.

Udemy'den atıl samancıoğlu'na da bakabilirsiniz ama siber güvenlik alanı değişken olduğu için bazı yöntemler ve toollar artık çalışmıyor olabilir.

Siber güvenlik alanında güncel kalmak çok önemli.

Ayrıca benim de yazın başlamayı düşündüğüm YouTube can değer abinin Twitch üzerinde "hack the temel" serisi var. En baştan öğretiyor.

Udemy'den atıl samancıoğlu'na da bakabilirsiniz ama siber güvenlik alanı değişken olduğu için bazı yöntemler ve toollar artık çalışmıyor olabilir.

Siber güvenlik alanında güncel kalmak çok önemli.

Ayrıca benim de yazın başlamayı düşündüğüm YouTube can değer abinin Twitch üzerinde "hack the temel" serisi var. En baştan öğretiyor.
Bu Can Değer'i de ilk başta bulmuştum ama sıfır bir kimse için kendi adıma konuşayım eğitim verirken olayın ciddiyeti kayboluyor gibi hissediyorum hocam, bir türlü odaklanamadım ama gösterdiği kaynakların iyi olduğu söyleniyor.
Peki buraya bir soru daha sorayım
Bilmediğimden soruyorum Web Security'de güncel kalabilmek adına hangi siteler takip edilmeli ?

Bu can değer'i de ilk başta bulmuştum ama sıfır bir kimse için kendi adıma konuşayım eğitim verirken olayın ciddiyeti kayboluyor gibi hissediyorum hocam, bir türlü odaklanamadım ama gösterdiği kaynakların iyi olduğu söyleniyor.
Peki buraya bir soru daha sorayım.
bilmediğimden soruyorum web Security'de güncel kalabilmek adına hangi siteler takip edilmeli ?

Takip etmediğim için bilmiyorum hocam. 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı