Kali vs Ubuntu vs Mint

Bedirhan6663

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Kali Linux yüklemek istiyorum. Bu hack işleriyle çok nadir uğraşacağım. Genelde site tasarım gibi şeyler yapacağım. Bana öyle bir şey söyleyin ki Kali yerine Mint veya Ubuntu kurayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Kali ve Mint = Ubuntu çok ayrı klasmanda dağıtımlar.

Gündelik İşler ve Genel Programlama için :

Mint > Ubuntu > Kali

Hacking VS. için :

Kali > Mint > Ubuntu

Hacking ile fazla uğraşmıyacaksan ve sadece linux kullanacaksan tavsiyem ana sistem olarak Mint kur, Kali ise VM kur. Kali genelde VM üzerinden kullanılır gizlilik için.

Hocam Kali ve Mint = Ubuntu çok ayrı klasmanda dağıtımlar.

Gündelik işler ve genel programlama için:

Mint > Ubuntu > Kali.

Hacking VS. için:

Kali > Mint > Ubuntu.

Hacking ile fazla uğraşmayacaksan ve sadece Linux kullanacaksan tavsiyem ana sistem olarak Mint kur, Kali ise VM kur. Kali genelde VM üzerinden kullanılır gizlilik için.

Teşekkürler tavsiyen için. Ben gündelik işlerimi Windows'dan yapıyorum. Bir bakarım Kali Linux'da programlama yapamazsam Mint'e geçerim. Gizlilik için WM kullanılıyor biliyorum ama hem onun çok faydası yok (wm içine WM kuranlar var) hem de benim bilgisayar Kali Linux'un normal kurulumu için minimum yani sanal makine için RAM yok. Zaten hack dediğime bakmayın bir iki arkadaşa şaka amaçlı şeyler gibi yani. Oyun oynamak yerine ara sıra böyle eğlenmek mesela.

Teşekkürler tavsiyen için. Ben gündelik işlerimi Windows'dan yapıyorum. Bir bakarım Kali Linux'da programlama yapamazsam Mint'e geçerim. Gizlilik için WM kullanılıyor biliyorum ama hem onun çok faydası yok (wm içine WM kuranlar var) hem de benim bilgisayar Kali Linux'un normal kurulumu için minimum yani sanal makine için RAM yok. Zaten hack dediğime bakmayın bir iki arkadaşa şaka amaçlı şeyler gibi yani. Oyun oynamak yerine ara sıra böyle eğlenmek mesela.
Arkadaşını da hacklemezsin be kardeşim.

Ubuntu tavsiye ederim daha kolay ve daha güzel bir arayüzü var.
Gündelik için üstteki arkadaş minti daha uygun görmüş fakat ben ubuntu öneririm çok basit bir sistem hemen her şeye ulaşabiliyorsun çok rahat bir şekilde ve kullanımı mint vs kali linux a göre çok daha kolaydır :)+

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı