Kaliteli Termal Macun Çok Fark Eder Mi?

BilgisayarKurdu
Orjinal macun değil dediğim gibi ben sürdüm macunu. 2 TL lik macun sürdüm.

Onun dışında soğutucu blokta bakır ısı borusu yoktur. Zaten olsaydı ısı bu denli artmazdı.

Onun dışında hava sirkülasyonu vardır kasada. Önde 12 cm fan ve arkada 12 cm fan vardır ancak bu fanların devrini direnç bağlayarak düşürdüm.

Onun dışında önümde 2 seçenek kalıyor. Ya bu kartı satıp üzerine biraz para koyarak 2. el GT 740 alırım ya da yeni termal macun alırım.

Fana asla elle müdahale etmem. 26 derece bana göre fazladır. Sonuçta hava sirkülasyonu vardır ve oda soğuktur. 11 derece oda ısısı vardır zaten.

Mahabad Fan devrini elle düşürmem söz konusu olamaz. Kartın sağlığı gürültüden daha önemlidir benim için.

O zaman hiç boşa masrafa girmeyim. Direkt kartı değiştireyim. Bir yandan da GT 740 almak istemiyorum. Sonuçta attan inip eşşeğe binmeyi kimse istemez.

Guc kaynaginizin durumunu bilmiyorum ama GT 740 350TL civari onun yerine Sapphire Vapor R7 250X alirsaniz hem performans konusunda hem de sessizlik konusunda sizi memnun eder.

Güç kaynağım iyi Thermalthake gerçek 400 wattlık Aktif PFC bir güç kaynağı. Zaten 108 Wattlık HD 6770'i çalıştırdığına göre çoğu yeni nesil orta seviye kartı da rahatlıkla çalıştırır.

GT 740 200-250 TL gibi bir fiyata bulunabilir. 2. elden bahsediyorum. Ancak bu kartı da satmak istemiyorum. Çünkü bu kartın edeceği max 150-160 TL.

Güç kaynağım iyi Thermalthake gerçek 400 wattlık Aktif PFC bir güç kaynağı. Zaten 108 Wattlık HD 6770'i çalıştırdığına göre çoğu yeni nesil orta seviye kartı da rahatlıkla çalıştırır.

GT 740 200-250 TL gibi bir fiyata bulunabilir. 2. elden bahsediyorum. Ancak bu kartı da satmak istemiyorum. Çünkü bu kartın edeceği max 150-160 TL.
Butceyi arttirma sansiniz varsa R7 250X guzel bir alternatif olur sizin icin diger turlu de kaliteli bir macun alip denemenizi oneririm. Kaliteliden kastim su koca siringalarda satilmayan markali olanlar. Hemen hepsinin testleri mecvut zaten internette onlari inceleyin kafaniza yatani alin gozle gorulur fark olacagini dusunuyorum. Eski bir notebook ile birebir yasadim bunu sizde deneyin kaybiniz 20-25 lira olur kalan macunu istediginiz zaman baska bir macun yenileme isleminde kullanirsiniz. Bu fark sizi memnun eder, sesi keser mi bilmem ama denemenin bir zarari olmaz.

Ben pek fark olacağını sanmıyorum. Sonuçta soğutma bloğu 108 Wat için yetersiz kalıyor benim gözümde yine teşekkürler. Bütçem 200 TL yi geçmez.

Yani çok farklar var tabikide termal macun için ucuza kaçmak yerine biraz daha bütçe ayırıp pahalı bi termal macun alırsanız kaliteli daha iyi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı