Kaliteli Ürünler vs Kalitesiz Ürünler

Ben her zaman derim ben zengin adam degilim ki ucuz mal alim.
2010 Senesinde bi sistem topladım o zamanın parasıyla bana ortalama 7 bin liraya mal oldu ama o sistemi 9 sene kullandım ve 2019 Nisan ayında şuanki sistemimi topladım 29 Bin tuttu ama 2010 yılındaki sistemim toplamda 2800 TL ye elimden çıkardım. Ve şuanki sistemim ile en az 10 sene verdim kendime.
Arkadaşın yazısına gelirsem Logitech G910 Klavye aydınlatmasında sıkıntı vardı ve iletişime geçtim elimdekini istemeden sıfırını verdiler. Aynı şekilde Logitech G903 Mouse içinde oldu sıfırını aldım.
Daha 2 gün önce Tp link UH720 hub arıza nedeniyle gönderdim dün mesaj geldi sıfırı gönderilcektir diye.

Ben her zaman derim ben zengin adam degilim ki ucuz mal alim.
2010 Senesinde bi sistem topladım o zamanın parasıyla bana ortalama 7 bin liraya mal oldu ama o sistemi 9 sene kullandım ve 2019 Nisan ayında şuanki sistemimi topladım 29 Bin tuttu ama 2010 yılındaki sistemim toplamda 2800 TL ye elimden çıkardım. Ve şuanki sistemim ile en az 10 sene verdim kendime.
Arkadaşın yazısına gelirsem Logitech G910 Klavye aydınlatmasında sıkıntı vardı ve iletişime geçtim elimdekini istemeden sıfırını verdiler. Aynı şekilde Logitech G903 Mouse içinde oldu sıfırını aldım.
Daha 2 gün önce Tp link UH720 hub arıza nedeniyle gönderdim dün mesaj geldi sıfırı gönderilcektir diye.
29000TL'ye sistem mi :D Hayırlı olsun.

Ucuz almamışsınız ancak sıkıntılar direk baş göstermiş hocam :D Umarım fazlası olmaz. @Loribim
Logitech ürünleri arızalı olanı almadıgı için klavyeyi vatandan bi çalışana 600 tl ye mouse yi de 700 tl ye sattım bu durumda çok fazla sıkıntı yaşamamış oldum nerdeyse klavye mouse bedavaya geldi bu tür sıkıntıları severim logitech te özellikle. :)

Ucuz ama en azından Çin markalarından üstün olduğu düşündüğüm markalar.

Sharkoon (Kulaklık, Klavye)

Trust (Klavye)

Highpower (PSU)

Dark (Kasa, Fan)

Birkaç tane daha marka vardır.

Bütçesi bunlara yetiyorsa gönül rahatlığıyla öneririm.

Mesela kaliteli marka vardır ama alıcak kişinin isteklerine uymaz bu markaları öneririm ama yinede kaliteli ürünleri olan markayı almasını söylerim en azından saçma sapan markalar yerine bunları tercih etmek daha mantıklı olur.
Trust CM gibi Tayvan menşei bir firma. Kalitesi ise bence tartışılmaz. GXT 890 model klavyesini kullanıyorum çok memnunum.

Son düzenleme:
Ucuz ama en azından Çin markalarından üstün olduğu düşündüğüm markalar.

Sharkoon (Kulaklık, Klavye)

Trust (Klavye)

Highpower (PSU)

Dark (Kasa, Fan)

Birkaç tane daha marka vardır.

Bütçesi bunlara yetiyorsa gönül rahatlığıyla öneririm.

Mesela kaliteli marka vardır ama alıcak kişinin isteklerine uymaz bu markaları öneririm ama yinede kaliteli ürünleri olan markayı almasını söylerim en azından saçma sapan markalar yerine bunları tercih etmek daha mantıklı olur.
Trust'ın en az Rampage kadar dandik olan ürünleri de var özellikle düşük fiyatta. Ancak kaliteli ürünleri de bulunuyor. Biraz araştırmak gerekiyor.

HighPower Rampage, Gamepower gibi markalarla aynı kefeye konmaz bile. Ancak CM, Corsair VS. markalar kadar da iyi değil. Orta segment olarak düşünebilirsin. Elbette yüksek fiyatta çok kaliteli ürünleri de bulunuyor.

Dark Çin'den gelen ürünlere etiket basan bir firma. Kendisini gram sevmem. Gene de uygun fiyatlı kasaları olabiliyor.

Trust, CM gibi Hollanda menşei bir firma.
CM Tayvan'lı.
Screenshot_20190823-100551.png

Geri
Yukarı