Kaliteli UPS mi Güç Kaynağı mı ?

Ben Evga 750 GQ aldım. Piyasada uygun fiyatlı en iyi güç kaynağıdır. Amazondan 220 liraya geldi. Bilgisayar parçalarının birinden kısıp diğerine yüklenmek olmuyor bunu artık yavaş yavaş anlamalı herkes.
UPS de lazım aslında ben de düşünüyorum. Hem UPS hem yıldırıma karşı sigortalı vs. özelliği olan ara kablo alıcam philipsten.

UPS+ sağlam PSU en iyisidir. Corsair CS750M ve Tunçmatik 1000VA ile sistemimi kullanmaktayım. Bulunduğum ilçede (İST-Esenyurt) voltaj düzensizliği söz konusu. Gün içinde 200V-185/190V arasında dalgalanmalar mevcut. Buyrun bu da açtığım konu: İstanbul'da Voltaj Düzensizliği

Aynı sorun bende de var. Sanırım almam lazım benim de. UPS lerde önemli olan nedir? 1dk dayansa yeter bana elektrik olmadan. Sadece zarar gelmesin istiyorum.

UPS'ler önemli olan markasıdır kaliteli bir marka oldummu sorun olmaz. En ucuz UPS bile ortalama bir bilgisayarı 4-5 dakika açık tutabilir.

Aynı şekilde UPS den tek beklentim beni voltaj dalgalandırmalarından koruması kaliteli bir UPS önerebilir misiniz?

Sistem
MSİ gtx 1060 6GB
MSİ z97 PC mate
İ5 4460
Corsair 4x2 gb 1600mhz ram

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı