Kaliteli YouTube kanalları önerisi

Ercan Umut

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba,

Biraz açıklayayım;

Technopat: Recep Baltaş-Ali Güngör
Omnibus: Emrah Safa Gürkan
Evrim Ağacı: Çağrı Mert Bakırcı

Bunlar benim sürekli videolarını izlediğim 3 kanal. Bu kanalların sahipleri eğitim geçmişleri iyi, konuşmaları güzel ve akıcı, anlattıkları konular ile ilgimi çeken insanlar.

Öyle ki Technopat videolarını ilgimi çekmese bile bir şeyler yerken izlediğim oluyor. Recep ve Ali Bey konuştukça insanı kendilerine bağlıyorlar, onlar "şu işlemci şu hızda şu kadar çekirdekle çalışıyor" diye anlattıkça "hmm iyiymiş" diye dinlediğim oluyor. Keza diğer kanallarda da öyle. Böyle takip ettiğim birkaç yabancı-yerli kanal daha var ama bunlar kadar bağlanmadım hiçbirine.

Şimdi sizlere sorum: Öncelikle yukarıdaki insanlar gibi eğitim geçmişi kaliteli (benim için en önemli olan), anlatım kabiliyeti yüksek insanların sunduğu, beğendiğiniz YouTube kanalları var mıdır?

Tamirat-Talidat işini hakkını vererek yapan : Uğur KAPLAN
Motosiklet kazalarını yorumlayarak kısa dersler veren, yıllanmış motosiklet eğitmeni : Zafer AKÇAY
Genelde gırgır olsun diye de olsa; ikinci el ve eski sistemler toplayıp test eden : Frekans TV
Hayvanlar aleminde değişik tier listler hazırlayan : TierZoo(yabancı kanal)
Teknoloji ile ilgili gelişmeleri akıcı konuşmasıyla uzun uzun anlatan : Erdi ÖZÜAĞ
Tecrübelerini anlattığı videolar yayınlayan eski savaş spikeri : Coşkun ARAL
Matematik ile ilgili teoremler gibi bir çok konunun ispatını yapan : Pisagor OKULU
Ülkemizdeki canlı yaşamını kendince makro çekimlerle inceleyen doğa tutkunu bir fizik öğretmeni : Böcek Reis

Benim takip ettiğim, muhabbeti akıcı ve yormayan kanallar bu şekilde.

Bir videosunu izledim ama çok sarmadı. Her konu üzerine video çekmiş sanırım. Ben daha çok bir konu ve varyantları üzerinde uzmanlaşmış kişileri izlemeyi tercih ederim. Sonra tekrar bakacağım ama.
Evet Barış Özcan'ı da izliyorum arada. Bazen çok yapmacık geliyor ama videoları güzel.
Tamirat-Talidat işini hakkını vererek yapan : Uğur KAPLAN
Motosiklet kazalarını yorumlayarak kısa dersler veren, yıllanmış motosiklet eğitmeni : Zafer AKÇAY
Genelde gırgır olsun diye de olsa; ikinci el ve eski sistemler toplayıp test eden : Frekans TV
Hayvanlar aleminde değişik tier listler hazırlayan : TierZoo(yabancı kanal)
Teknoloji ile ilgili gelişmeleri akıcı konuşmasıyla uzun uzun anlatan : Erdi ÖZÜAĞ
Tecrübelerini anlattığı videolar yayınlayan eski savaş spikeri : Coşkun ARAL
Matematik ile ilgili teoremler gibi bir çok konunun ispatını yapan : Pisagor OKULU
Ülkemizdeki canlı yaşamını kendince makro çekimlerle inceleyen doğa tutkunu bir fizik öğretmeni : Böcek Reis

Benim takip ettiğim, muhabbeti akıcı ve yormayan kanallar bu şekilde.
Çok teşekkür ederim uğraşıp cevap verdiğiniz için. Pisagor Okulu'nu bilmiyordum, çok sevdim. Daha detaylı bakmaya çalışacağım diğerlerine.

Son düzenleme:
Bir videosunu izledim ama çok sarmadı. Her konu üzerine video çekmiş sanırım. Ben daha çok bir konu ve varyantları üzerinde uzmanlaşmış kişileri izlemeyi tercih ederim. Sonra tekrar bakacağım ama.

Evet Barış Özcan'ı da izliyorum arada. Bazen çok yapmacık geliyor ama videoları güzel.

Çok teşekkür ederim uğraşıp cevap verdiğiniz için. Pisagor Okulu'nu bilmiyordum, çok sevdim. Daha detaylı bakmaya çalışacağım diğerlerine.
Rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı