Kalitesiz kasa bileşenlere zarar verir mi?

Brandt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ikinci el kaliteli bir kasa almıştım. Fakat satan kişi sağolsun beni dolandırmış gibi bir şey oldu. Ekran kartı girişleri yamuk, anakart takılacak yerlere vida takamıyorum, power tuşu basmıyor bir sürü sorun. Bütçem de yetmediği için bugün bilgisayarcıdan ikinci el eski bir kasa aldım 50 TL'ye, montajını yaptık sorunsuz kullanıyorum. Oyunlarda GPU 62 derece, CPU 60 dereceyi geçmedi şimdiye kadar. Kasanın görüntüsü şu şekilde, nasıl bir kasa olduğunu az çok anlarsınız eski tip hazır kasalardan.

375189

Şimdi sormak istediğim soru, bu tip eski kasalar GTX 1070 gibi orta-üst düzey bileşenler için uygun mudur? Yani bileşenlerim zarar görmez değil mi? Hava sirkülasyonu falan kaliteli bir kasanın ne gibi bir etkisi var merak ediyorum. Dark N10 almayı düşünüyordum ama onun yerine RAM eksiğim vardı. 8 GB RAM kullanıyordum, 300 TL ekstra kasaya para vereceğime 8 GB DDR4 RAM siparişi verdim ve 50 TL'ye bu kasadan aldım. Doğru mu yaptım bilmiyorum.

Son düzenleme:
Yani GTX 1070'i o kasaya takarsan sana küsebilir açıkcası.

Hava akışında sorun yoksa, iyi soğutuyorsa (ki sanmıyorum) bir sıkıntı olmaz. Yalnız 1070 değil de RTX 2060 almanız daha mantıklı olur.

Takarken biraz sıkıntı yaratabilir anlattıklarına göre ama hava akışında sorun yoksa parçalara zarar vermez. Sadece canını sıkar.
Hocam hiç canımı sıkmaz inanın, anakart ve kasaya bu zamana kadar hiç para vermeyi sevmeyen biriydim. İlk defa kaliteli bir kasa alayım dedim, onuda ucuz olsun diye ikinci el aldım işe yaramaz çıktı. Yine dandik bi kasaya kaldım. Bana demir parçasından başka bir şey ifade etmiyor, overclock falan yapmıyorum, görselliğe de önem veren biri değilim. İşlemci, ekran kartı, RAM, PSU iyi olsun gerisi önemli değil. Mouse ve klavye'ye de para veririm acımam ama nedense kasa ve anakart'a para vermek enayilik gibi geliyor aşamadım bir türlü o durumu. Eskiden PSU'yu da kalitesiz alırdım ama elektrik kesintisinde sistemim yandığı için ağzımın payını aldım, en az +80 PSU alıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı