Kalp krizi geçirdiğimizi nasıl anlarız?

Açıkçası hastaneye gitmeye cesaretim yok :D EKG ve kalp hastalığı çıkmasından çok korkuyorum yaş 14 bu arada.

@arda211 @holywitcherofrivia
Anlattığınız pek kalp krizi gibi durmuyor öyle birkaç saniyelik ya da dakikalık olup geçen ağrı. Kalp krizi ağrısı kendi kendine öyle kolayca geçmez, müdahale edilmezse saatlerce sürer.

Anlattığınız pek kalp krizi gibi durmuyor öyle birkaç saniyelik ya da dakikalık olup geçen ağrı. Kalp krizi ağrısı kendi kendine öyle kolayca geçmez, müdahale edilmezse saatlerce sürer.

Çok soru sordum özür dilerim ama nefes darlığı olmadan kalp krizi imkansız gibi bir şey değil mi?

Çok soru sordum özür dilerim ama nefes darlığı olmadan kalp krizi imkansız gibi bir şey değil mi?
Değil hocam, bu şekilde sınırlamamak lazım. Çok farklı şekillerde gelebiliyor özellikle yaş ilerledikçe. Ama genelde anlık değil, uzun sürecek ciddi ağrılar oluyor eğer ileri derece şeker hastalığınız yoksa. Şeker hastalığı ilerleyince ağrı hissini azaltabiliyor, pek ağrı hissetmeden bile geçirebiliyorsunuz kalp krizi.

Son düzenleme:
Kalp krizi sessiz olarak da gerçekleşebiliyor. Sizin durumunuzun kalp krizi olup olmadığından ne biz ne de siz tam olarak emin olamazsınız. Belirtileriniz devam ederse mutlaka bir doktora görünün. Panik yapmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı