Kamera kullanımı için telefon önerisi

Palamutkafali

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Organizasyon sorunlusu
Selamlar herkese. Benim için önemli olan kamerası. Şu anda Mi 9T kullanmaktayım ve oldukça memnunum kamerasından fakat ekranım kendi kendine tıklamaya başladı. Sinir krizi geçirten bir durum olduğu için değiştirme kararı aldım. Mi 9T ile 4K video çekimleri beni hiç üzmedi aksine aşırı memnunum renkler olsun detaylar olsun. Tabii ki kamerası iyi olacak ama çok kötü bir işlemcili yavaş bir telefon da istemem. Ben incelediğim birkaç telefonu aşağıya yazıyorum ve sizin de tavsiyelerinizi bekliyorum.

POCO F2 Pro.
Reno 5 Lite.
Xiaomi Redmi Note 10s.
Samsung Galaxy A52.
POCO X3 Pro.
OnePlus nord N10.
TCL 10 Plus.
Huawei nova 8İ.
Xiaomi Mi Note 10 (Lite değil)

İçlerinden en iyi kamera A52, Mi Note 10 ve Nova 8i modelinde.
(Aralarında sıralama yapacak kadar bilmiyorum detayları.)

Fakat bu cihazların hepsi ayrı bir seviyede fiyat olarak, kesin bütçe belirtir misiniz lütfen?

İçlerinden en iyi kamera A52, mi Note 10 ve nova 8I modelinde.
(Aralarında sıralama yapacak kadar bilmiyorum detayları.)

Fakat bu cihazların hepsi ayrı bir seviyede fiyat olarak, kesin bütçe belirtir misiniz lütfen?

6000TL. Çok çok iyi bir kamerası varsa ama 6500-7000 bandını zorlamaya çalışırım.

6000TL. Çok çok iyi bir kamerası varsa ama 6500-7000 bandını zorlamaya çalışırım.

A52 öneririm, işlemcisinin daha iyi olmasını istiyorsanız A52s öneririm.
Aralarındaki fark CPU, GPU ve 120Hz ekran, CPU ve GPU olarak A52s çok daha iyi ama bana göre A52 ve A52s arasında fazladan 2000TL vermeye değecek kadar fazla bir fark yok.

Mi 9T modelinden kamera olarak geçilecek cihaz kesinlikle a52.

İnanılmaz bir saçmalık var ya. Mi 9T gerçekten farklı bir cihaz. Bundan daha pahalı, daha sonra çıkan birçok cihazda bu kadar kaliteli bir kamera göremiyorum. A52'de şöyle bir şey gördüm. Portre moduna alınca ekran yakınlaşmıyor. Mi 9T'de mesela yakınlaşıyor. Yapay zeka ile mi portre çekiyor acaba? Cihazda gerçek portre özelliği yok mudur?

Bundan daha pahalı, daha sonra çıkan birçok cihazda bu kadar kaliteli bir kamera göremiyorum.
Bahsettiğin cihazlar hangileri?

A52'de şöyle bir şey gördüm. Portre moduna alınca ekran yakınlaşmıyor. Mi 9T'de mesela yakınlaşıyor. Yapay zeka ile mi portre çekiyor acaba? Cihazda gerçek portre özelliği yok mudur?
A52 modelinde donanımsal portre kamerası var, yazılımsal değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı