Kan kusma rahatsızlığına rağmen askere gidiyorum

thebigboss

Hectopat
Selamünaleyküm. Benim çocukluktan beri mide rahatsızlığım var. Şu 3-4 yıldır daha da kötü olmaya başladı. Sürekli kusuyorum kustuğum zaman boğazımdan kan geliyor. Gözlerimin altı kan topluyor. Geceleri midemin bulantısından uyuyamıyorum. Yemek falan yiyemiyorum. Yediğimi de kusuyorum. Hiçbir şekilde arabalara falan da binemiyorum. Bindiğim gibi, direkt kusuyorum. Her neyse, geçen ay askerlik için şubeye gittim. Şubeye durumu anlattım. Şube, beni devlet hastanesine sevk etti. Kan testi ve idrar testi istedi. Verdim. Kan şekerimin sürekli düşüp yükseldiğini söyledi. Mideme endoskopi çektirmemi istedi. Ben de çektirdim. Midemde Eritematöz antral gastrit çıktı. Midemden parça aldılar. Sonuçlarını geri doktora getirdim. Doktor elverişli raporu verdi ve yalandan 2 hap ve şurup verip gönderdi. Hapları ve şurubu kullandım fakat değişsen hiçbir şey yok. Hala aynı. Raporları şubeye teslim etmeye götürdüm. Gidip raporlara itiraz ettim. Fakat doktorumun aptallığı yüzünden mideme itiraz edemedim. Çünkü doktorum sadece kulak burun boğaz ve böbrek sonuçlarını kağıda işlemiş. Midemin hiçbir sonucunu yazmamış. Bu yüzden tek seçenek böbrek vardı. Şube bu sefer beni heyete sevk etti. Heyet ise böbreklerimde sorun olmadığını söyledi. Bende sorunun böbreklerimde değil midemde olduğunu söyledim. Her şey beni muayene eden doktor yüzünden karıştı heyet daha beni dinlemeden elverişli raporu verdi. Mecburen askere gideceğim. Ben askere gitmek istemiyorum çünkü bu halde askerlik yapmam çok zor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gittiğiniz zaman aynı sağlık sorunları devam ederse revirden sevk alarak hastahaneye gideceksiniz. Derdinizi doktora gerçek olarak anlatırsanız ve doktordan askerliğe elverişli olmadığınızı açıklayan bir belge alarak heyete teslim edersiniz. Heyetin bu belgeyi onaylaması halinde çürük raporu alabilime ihtimaliniz var.

Yeni konular

Geri
Yukarı