Kanal İstanbul'un temeli atıldı!

Zaten yapılamayacak o proje o yüzden sıkıntı değil. O proje en az 10 yılda biter. Eğer erken seçim olmazsa en kötü 2023'de zaten mevcut iktidar değişecek projede iptal edilecek o yüzden sıkıntı yok.

@sweiss Bu ülkede son 10 yılda yapılan hangi projenin ülke ekonomisine çok katkısı oldu? Savunma sanayii dışında bir şey ürettiğimizle ilgili haber göremiyorum. Taş toprağa yatırım çok. Katkı nerede merak ediyorum. Cevaplar mısınız?

Ülkeden gitmek isteyenler var, ülkenizde kalıp şu ülkeye katkı sağlamayı amaçlasanız belki de 20 yıl sonra ülke tekrardan güçlenebilir. Herkes yurt dışına giderse ne olacak bu ülkenin hali?

Ülkeden gitmek isteyenler var, ülkenizde kalıp şu ülkeye katkı sağlamayı amaçlasanız belki de 20 yıl sonra ülke tekrardan güçlenebilir. Herkes yurt dışına giderse ne olacak bu ülkenin hali?
Niye kalsınlar? Ülkenin tarihi belli. Eğer yeni cumhurbaşkanı güven sağlarsa belki geri döner ya da kalırlar. Kimse hayatını boşa harcamak istemez.

Niye kalsınlar? Ülkenin tarihi belli. Eğer yeni cumhurbaşkanı güven sağlarsa belki geri döner ya da kalırlar. Kimse hayatını boşa harcamak istemez.

İnsan azcık kendi ülkesini düşünür. Ülkenin tarihi belli derken? Evet belli, Atatürk napayım ben ülkeyi deyip ülkeyi kurtarmadı. Şimdi tabi Atatürk çıkmaz bu ülkeden, çünkü herkesin tek derdi kendimi kurtarayım. Hiç kimsenin amacı ülkemi kurtarayım değil. Ülkenin Cumhurbaşkanı gidicidir, kalıcı değil. Cumhurbaşkanına göre yurt dışına gidip beyin göçü yapmak mantıklı değil.

@heast Bu ülkede son 10 yılda yapılan hangi projenin ülke ekonomisine çok katkısı oldu?
Kendi düşüncemi değil, olacak şeyi söylüyorum. Sizin gibi partilerin partizanlığı yerine doğru olacak şeyi söylüyorum. Evet, ekonomiye katkısı olacak. 20 saat zaman kaybederek 100 bin dolar zarara girecek olan gemi 50 bin dolara yeni kanaldan geçicek. Bu da ekonomiye katkı olarak döner. Ancak doğa ile bu kadar oynanması ne kadar sağlıklı, bilinmez.

İnternette görmüştüm. İlber Ortaylı destekliyor diye ve Celal Şengör. Ama hiç bir fikrim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı