Kanal İstanbul'un temeli atıldı!

İki tane yangını söndürecek uçağı olmayan (vardı aslında) bir ülkenin, böyle maliyetli bir projeye girmesi gerekirdi zaten (!) :) En iyisi çay içmek, harareti alır. Milletimiz için hayırlı olsun ama hükümetin sonu hayır olmasın dileği ile...

Son düzenleme:
@WTC Olay bu inşaatın maliyeti mi sence? Proje aşamasında ve proje sonrası elde edecekleri/cebe indirecekleri paraları düşünür onlar. Böyle bir projenin sence devlete mi getirisi olur, iktidara mı? Cevap çok basit tabi ki. Üzücü yansıysa böyle büyük çaplı projelerde kaybettiğimiz değerleri geri kazanamıyor oluşumuz. Yanan yangın elbet bir gün sönecek fakat geride bıraktığı kirli çevrenin kendine gelmesi 30-40 yıl alacak en azından. Bu projenin bize zararlarını da 10-15 sene sonra rahatlıkla görebileceğiz.

@curiousoftech Benim için olay maliyeti tabii ki ve de başımıza getirecek olduğu zararları. Şu projeye harcayacakları paraların milyonda birini güvenliğimiz için harcasalardı, yaşadığımız felaketlerin çoğunu rahat atlatırdık. Ülkemizde kendimizi güvende hissedemiyoruz. Deprem oluyor, kağıttan evlerimiz yıkılıyor. Yangın çıkıyor bütün doğamız yok oluyor. Seller basıyor, köyler, hayvanlar telef oluyor. Artık toplum için yatırım yapsınlar, ceplerini doldurmak için değil. Hadlerini çoktan aştılar ama çaya tav olan seçmenleri sayesinde ayaktalar. Daha ne kadar ceplerini dolduracaklar, orası da soru işareti.

@WTC Bunların hiçbir şeyine ihtiyacın yok senin. Yapacakları da yok zaten. Senin paranı çarçur etmeyi görev edinmişler. Defolup gittiklerinde bir şeyler yapmayı deneyeceğiz. Bunların tek yaptığı şey yıkmak ve cebe indirmek.

• Beğen
İfadeler: WTC
@WTC Bunların hiçbir şeyine ihtiyacın yok senin. Yapacakları da yok zaten. Senin paranı çarçur etmeyi görev edinmişler. Defolup gittiklerinde bir şeyler yapmayı deneyeceğiz. Bunların tek yaptığı şey yıkmak ve cebe indirmek.
Gittikleri günü umarım görebiliriz. Yoksa ben yakında kalpten gideceğim. Bunca şeyi göz göre göre hala savunan bir kitlenin IQ ölçüm sonuçlarını gerçekten merak ediyorum. Taş olsa dile gelir, isyan eder. İnsanlar sorgulamayı, düşünmeyi ve hatta akıllarını bir kenara bırakmış. Neyse yine sesli küfürler eşliğinde stresimi atayım kenarda...

Yeni konular

Geri
Yukarı