Kanal İstanbul'un temeli atıldı!

İnsan azcık kendi ülkesini düşünür. Ülkenin tarihi belli derken? Evet belli, Atatürk napayım ben ülkeyi deyip ülkeyi kurtarmadı. Şimdi tabi Atatürk çıkmaz bu ülkeden, çünkü herkesin tek derdi kendimi kurtarayım. Hiç kimsenin amacı ülkemi kurtarayım değil. Ülkenin Cumhurbaşkanı gidicidir, kalıcı değil. Cumhurbaşkanına göre yurt dışına gidip beyin göçü yapmak mantıklı değil.
Yatırımlar bilen iktidara göre geliyor. Vatanını sevenler ve hayatını boşa harcamak isteyenler kalır. Benim 1 hayatım var ve bunu boşa harcamak istemiyorum. Tarih derken Atatürk'ü kastedmediğimi sen de biliyorsun. Senin dediğini her hükümet değişince diyorlar. Eğer güven sağlanırsa insanlar geri döner ya da kalır.

Kendi düşüncemi değil, olacak şeyi söylüyorum. Sizin gibi partilerin partizanlığı yerine doğru olacak şeyi söylüyorum. Evet, ekonomiye katkısı olacak. 20 saat zaman kaybederek 100 bin dolar zarara girecek olan gemi 50 bin dolara yeni kanaldan geçicek. Bu da ekonomiye katkı olarak döner. Ancak doğa ile bu kadar oynanması ne kadar sağlıklı, bilinmez.
Nasıl sağlayacak? Boğaz zaten sağlıyor. Altın frank yapılsaydı şu an düşük kur yerine normal kur ile geçiş olacaktır. Bu sadece bizi borç batağına sürükleyecek.

İnsan azcık kendi ülkesini düşünür. Ülkenin tarihi belli derken? Evet belli, Atatürk napayım ben ülkeyi deyip ülkeyi kurtarmadı. Şimdi tabi Atatürk çıkmaz bu ülkeden, çünkü herkesin tek derdi kendimi kurtarayım. Hiç kimsenin amacı ülkemi kurtarayım değil. Ülkenin Cumhurbaşkanı gidicidir, kalıcı değil. Cumhurbaşkanına göre yurt dışına gidip beyin göçü yapmak mantıklı değil.
Tabii ki kendi hayatını kurtarmak ister insan. Ne yapalım burda kalıp kurtarılmaya değmeyecek insanlar için mi çalışalım?

Yapılsın diyenlerin de yapılmasın diyenlerin de olumlu olumsuz etkilerine tarafsız baktığını düşünmüyorum. Destekleyenler zengin olacağız diyor inandırıcı gelmiyor, karşı çıkanlar öleceğiz biteceğiz diyor inandırıcı gelmiyor. Daha önceki büyük projelerde de aynı konuşmalar oldu, aynı şeyler yaşandı. Yalnızca ekonomi bu kadar kötüyken böyle büyük bir projenin yapılması yerine daha kısa vadeli, daha tartışmasız yatırımların yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Marmara Denizi öldü, bu da cilası oluyor. Geçen bir baraj da kirlilikten balıklar falan su yüzünde ölmüş. Ülkeyi mahvettiler. Herkes bundan bir şekilde nasibini alacak. Şimdi daha iyi anlıyorum neden eski Türk devletleri de yıkılmış, etmiş. Bakalım bu nereye kadar gidecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı