Kanal Tedavisi Aşamaları Ve Süreç

Şimdi 2 dişim olacak bu 2 dişi aynı anda yapsa yani önce sağ sonra sol diye gitse daha kısa sürer mesela ikisi için 2 seans desen 4 seansta bitecek işi 2 seansta bitirir böyle bir şey mümkün mü?
Dişe bağlı dostum. Sadece dişe de bağlı değil çeşitli durumlar var hekimin karar verir buna. Görmeden bir şey demek yanlış olur.

Şimdi 2 dişim olacak bu 2 dişi aynı anda yapsa yani önce sağ sonra sol diye gitse daha kısa sürer mesela ikisi için 2 seans desen 4 seansta bitecek işi 2 seansta bitirir böyle bir şey mümkün mü?

Bana sorarsa ikisini aynı anda yaptırma ağrısı çok olur rahatsız olursun. Bir bir yaptır ki kafan rahat olsun zaten doktor ikisini bir anda yapmak istemeyecektir.

Kanal tedavisi yaptırırken dişin acımaz zaten lokal anestezi uygulanacağı için hissetmezsin. Kullanılan dental enjektörler kolay kırılabilecek malzemeler değillerdir merak etme korkmana gerek yok. Yapılacak olan dişe göre ve çeşitli durumlara göre ya tek seansta bitirilir ya da çok seansta onu hekim kararlaştırır. Geçici dolgu koyduktan sonra tekrar 1-2 hafta sonrasına randevu verip geçiciyi kaldırıp kalıcı ile işleminizi bitirmesi olasıdır. Diğer sorulara cevap vermem için hangi dişlere kanal yapılacağını bilmem lazım :D dişten dişe değişiyor kanal tedavisinin uzunluğu.
36-46 ya da 37-47 olması lazım işin garip yanı internetteki diş listesine bakınca bende 1 diş eksik çıkıyor 20likleri saymazsam 🤔.

Ses bombası gibi şeyler götürmeyin. 1 saat içerisinde kanal tedaviniz bitmiş olacaktır. Ben uyuşturma istememiştim. Uyuşturulmadığı zaman sancı ve acıma oluyor dayanıklı değilseniz uyuşturtun. Ancak kanal tedavisin'den sonra dişinizin üzerine kaplama yaptırmanız hem kendi dişinizi hemde dolguyu koruyacaktır.

Ses bombası gibi şeyler götürmeyin. 1 saat içerisinde kanal tedaviniz bitmiş olacaktır. Ben uyuşturma istememiştim. Uyuşturulmadığı zaman sancı ve acıma oluyor dayanıklı değilseniz uyuşturtun. Ancak kanal tedavisin'den sonra dişinizin üzerine kaplama yaptırmanız hem kendi dişinizi hemde dolguyu koruyacaktır.
Öyle bangır bangır değilde kısık seste eminem falan açarım diye düşündüm. Zaten JBL go2 bomba değil bombacık.
Tek seansta bitmez bunlar :D 8 numaralar zaten 20 yaş dişine denk geliyor.
Umarım 2 seansta biter 10 gün gitmeme hakkım var uzarsa yandık!

@Hexa Force Ben özel klinikte yaptırdım devlette yaptıracaksanız doktorun dikkati için götürmeyin dedim. Özel klinikte gittiğim doktor klasik sakinleştirici bir müzik açıyordu ister istemez sakin oluyordum. Bu arada aç gitmeyin kan şekeriniz düşer ve bayılabilirsiniz.

@Hexa Force Ben özel klinikte yaptırdım devlette yaptıracaksanız doktorun dikkati için götürmeyin dedim. Özel klinikte gittiğim doktor klasik sakinleştirici bir müzik açıyordu ister istemez sakin oluyordum. Bu arada aç gitmeyin kan şekeriniz düşer ve bayılabilirsiniz.
Geçen sene gittiğim doktor Billy Marchiafava açmıştı bende sevinip "boğondo donoyorom" demiştim dolgu yaparken oda çok iyidir demişti o günden beri dişçiler müzik açıyor benim için.

Öncelikle korkulacak bir şey yok. Ağzını açacaksın oturacaksın doktor halledecek. Ağzın uyuşturulacağı için acı hissetmeyeceksin. Muhtemelen 1 günde bitmez. Ancak doktora bağlı 1 diş 1 günde bitebilir.

Dişin içindeki sinirler alınacak sonra sinirlerin alındığı kanallar doldurulup dişin dolgusu yapılacak. Geçiçi dolgu 1 günde bitmediği için bir sonraki seansa kadar idare etmesi için kullanılıyor. İkinci bir seans gerekirse zaten doktorla beraber sana uygun vakti planlarsın.

Öncelikle korkulacak bir şey yok. Ağzını açacaksın oturacaksın doktor halledecek. Ağzın uyuşturulacağı için acı hissetmeyeceksin. Muhtemelen 1 günde bitmez. Ancak doktora bağlı 1 diş 1 günde bitebilir.

Dişin içindeki sinirler alınacak sonra sinirlerin alındığı kanallar doldurulup dişin dolgusu yapılacak. Geçiçi dolgu 1 günde bitmediği için bir sonraki seansa kadar idare etmesi için kullanılıyor. İkinci bir seans gerekirse zaten doktorla beraber sana uygun vakti planlarsın.
Ağzımı o süre boyunca açık tutmak zor olur yok mu şöyle orta çağ ağız açtıran işkence aleti.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı