Kanal tedavisinde aylar sonra ağrı

Emir Erim

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Yaklaşık 4-5 ay önce kanal tedavisi oldum yaklaşık 30-40 dk sürdü öyle 1 hafta sonra falan tekrar gitmedim. Doktora sordugumda her zaman beklemeye gerek yok demişti şu an arada sırada corba içerken veya bazı içeceklerde ufak ağrılar oluyor o dişimde. Gündelik hayatımda ağrımıyor sadece arada sırada corba vesaire içerken zaten o dişimle yemek yemiyorum. Bu ufak ağrılar normal mi yoksa hiç ağrımaması mı gerekiyor (dolgu amalgam)?

Ara ara çekilen ufak ağrılar normal diye biliyorum.
Dediğin gibi bir kanal tedavime 1 hafta sonra tekrar gittim ancak diğerlerinde anında yapıp kapattılar. Uzun zaman önce yaptırdığım kanallardan bir tanesi hala soğuk/sıcakta biraz sızlama yapıyor.
Ayrıca o dişinle yemek yemende bir sorun yok. Güvenmiyorsan eğer yumuşak şeyleri yavaş yavaş çiğneyerek deneyebilirsin. O dişinle yemek yememek için sadece ağzının tek bir tarafını kullanmak sağlıklı değil, diğer taraftaki dişlerin etkilenir. Çift taraflı çiğnemek iyidir.
Dip not: Mühendis tavsiyesidir, dinlemek sana kalmış :)

Ara ara çekilen ufak ağrılar normal diye biliyorum.
Dediğin gibi bir kanal tedavime 1 hafta sonra tekrar gittim ancak diğerlerinde anında yapıp kapattılar. Uzun zaman önce yaptırdığım kanallardan bir tanesi hala soğuk/sıcakta biraz sızlama yapıyor.
Ayrıca o dişinle yemek yemende bir sorun yok. Güvenmiyorsan eğer yumuşak şeyleri yavaş yavaş çiğneyerek deneyebilirsin. O dişinle yemek yememek için sadece ağzının tek bir tarafını kullanmak sağlıklı değil, diğer taraftaki dişlerin etkilenir. Çift taraflı çiğnemek iyidir.
Dip not: Mühendis tavsiyesidir, dinlemek sana kalmış :)

Eyvallah kral o dişimle yemekten korktuğum için değil tamamen alışkanlık sanki yemeğin tadı kanal yapılan tarafla yiyince tadı cıkmıyor lezzetsiz gibi geliyor ama artık çift taraflı yiyeceğim tavsiye üzerine sağ olun

Geri
Yukarı