Kanal tedavisinde aylar sonra ağrı

Emir Erim

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Yaklaşık 4-5 ay önce kanal tedavisi oldum yaklaşık 30-40 dk sürdü öyle 1 hafta sonra falan tekrar gitmedim. Doktora sordugumda her zaman beklemeye gerek yok demişti şu an arada sırada corba içerken veya bazı içeceklerde ufak ağrılar oluyor o dişimde. Gündelik hayatımda ağrımıyor sadece arada sırada corba vesaire içerken zaten o dişimle yemek yemiyorum. Bu ufak ağrılar normal mi yoksa hiç ağrımaması mı gerekiyor (dolgu amalgam)?

Ara ara çekilen ufak ağrılar normal diye biliyorum.
Dediğin gibi bir kanal tedavime 1 hafta sonra tekrar gittim ancak diğerlerinde anında yapıp kapattılar. Uzun zaman önce yaptırdığım kanallardan bir tanesi hala soğuk/sıcakta biraz sızlama yapıyor.
Ayrıca o dişinle yemek yemende bir sorun yok. Güvenmiyorsan eğer yumuşak şeyleri yavaş yavaş çiğneyerek deneyebilirsin. O dişinle yemek yememek için sadece ağzının tek bir tarafını kullanmak sağlıklı değil, diğer taraftaki dişlerin etkilenir. Çift taraflı çiğnemek iyidir.
Dip not: Mühendis tavsiyesidir, dinlemek sana kalmış :)

Ara ara çekilen ufak ağrılar normal diye biliyorum.
Dediğin gibi bir kanal tedavime 1 hafta sonra tekrar gittim ancak diğerlerinde anında yapıp kapattılar. Uzun zaman önce yaptırdığım kanallardan bir tanesi hala soğuk/sıcakta biraz sızlama yapıyor.
Ayrıca o dişinle yemek yemende bir sorun yok. Güvenmiyorsan eğer yumuşak şeyleri yavaş yavaş çiğneyerek deneyebilirsin. O dişinle yemek yememek için sadece ağzının tek bir tarafını kullanmak sağlıklı değil, diğer taraftaki dişlerin etkilenir. Çift taraflı çiğnemek iyidir.
Dip not: Mühendis tavsiyesidir, dinlemek sana kalmış :)

Eyvallah kral o dişimle yemekten korktuğum için değil tamamen alışkanlık sanki yemeğin tadı kanal yapılan tarafla yiyince tadı cıkmıyor lezzetsiz gibi geliyor ama artık çift taraflı yiyeceğim tavsiye üzerine sağ olun

Yeni konular

Geri
Yukarı