Kanal tedavisinde ne hissedilir?

Jafline

Decapat
Daha fazla  
Yarın doktor bana kanal tedavisi yapacak nasıl bir şey olduğunu az biraz biliyorum ama bir de kanal tedavisi yaptıranlardan dinlemek istiyorum neler hissediliyor falan söyleyebilir misiniz?

Yarın doktor bana kanal tedavisi yapacak nasıl bir şey olduğunu az biraz biliyorum ama bir de kanal tedavisi yaptıranlardan dinlemek istiyorum neler hissediliyor falan söyleyebilir misiniz?
Hiçbirşey hissedilmiyor. Sadece ağzını açacaksın ve doktorun iğne yardımıyla uyuşmuş dişindeki sinirleri almasını bekleyeceksin. Sonrası biraz zor olabilir bazı kişilerde zor oluyor bende olmadı.

2 ay önce bende oldum. Uyuşturduğu için bir şey hissetmezsin ama sinirleri alırken ufak bir acı hissetmiştim ben. Genel olarak acısız bir işlem. İşlem sonrası dişin bir iki gün ağrıyabilir doktorum dedi ama bende ağrı olmadı.

Dostum ne kadar uyuşturursa uyuştursun hafif hissediyorsun çünkü içindeki sinir hücrelerini enjektör iğnesi ile temizliyor, alıyor lakin aman aman bir acı hissetmiyorsun tabii bu kişiden kişiye görede değişebilir benim biraz acımıştı. Sonrasında klasik uyuşma ne ağrı hissediyorsun ne bir şey.

Soğukluk hissi içeren bir ağrı ve sinir sanki oynuyormuş gibi hissetmek. Çoğu kişi "yok hissetmezsin" diyor ama nedense ben hissettim. Biraz da çürükle alakalı. Benim dişimde çürük çok derinmiş o yüzden ağrımış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı