Kanal tedavisinde sinir alınır mı?

Özgür_xy

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Ben küçüklükten beri her gün düzenli olarak dişlerimi fırçalıyordum. Sadece son iki yıldır biraz ara vermeye başladım ve ön dişimin üst kısmında bir oyuk oluşmuş.
Dişçiye gittiğimde dolgu veya kanal tedavisi olur demişti. Eğer kanal tedavisi veya dolgu olursa dişin siniri alınır mı yoksa alınmama ihtimali de var mı çürüğe bağlı olarak. Eğer bu konuyla ilgili deneyimi olan varsa yardım edebilirse çok memnun olurum.
Teşekkürler.

Herkese merhaba,
Ben küçüklükten beri her gün düzenli olarak dişlerimi fırçalıyordum. Sadece son iki yıldır biraz ara vermeye başladım ve ön dişimin üst kısmında bir oyuk oluşmuş.
Dişçiye gittiğimde dolgu veya kanal tedavisi olur demişti. Eğer kanal tedavisi veya dolgu olursa dişin siniri alınır mı yoksa alınmama ihtimali de var mı çürüğe bağlı olarak. Eğer bu konuyla ilgili deneyimi olan varsa yardım edebilirse çok memnun olurum.
Teşekkürler.
Eğer çürük ilerlemişse kanal tedavi yapıyorlar diye biliyorum ben.

Siniri alıyorlar diye biliyorum ama benimkini doktor galiba almamıştı. Uzun zaman ağrı çektim ve kanal tedavisi olduğum dişimi çektirmek zorunda kaldım. O yüzden diş yaptırırken özele git ve iyi bir doktor olduğundan emin ol sonra başın ağrır.

Geri
Yukarı