Kantin fiyatlarını kim belirler?

goldenarmor5325

Picopat
Kantinlerin pahalılığından dolayı öğle tenefüsünde ben de dahil bayağı bir öğrenci kaçar ve yemeğimizi yiyip geri geliriz kapıdan içeri. Kantinler niye bu kadar pahalı, kim belirliyor bu fiyatları? Tost alsan 10TL'ye doyurmuyor. Dışarıda biz 5TL'ye yarım ekmek salam kaşar yiyoruz. Tam ekmek salam kaşar 10TL para veriyoruz ve doyuruyor. Kantinler kar üzerine kurulmuş gibi, eğitim sisteminden bahsetmeye gerek yok zaten. Kantinde hiç gitmediğim için fiyatları bilmiyorum ama 10TL falandı en son tostun fiyatı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kantinlerin pahalılığından dolayı öğle tenefüsünde ben de dahil bayağı bir öğrenci kaçar ve yemeğimizi yiyip geri geliriz kapıdan içeri. Kantinler niye bu kadar pahalı, kim belirliyor bu fiyatları? Tost alsan 10TL'ye doyurmuyor. Dışarıda biz 5TL'ye yarım ekmek salam kaşar yiyoruz. Tam ekmek salam kaşar 10TL para veriyoruz ve doyuruyor. Kantinler kar üzerine kurulmuş gibi, eğitim sisteminden bahsetmeye gerek yok zaten. Kantinde hiç gitmediğim için fiyatları bilmiyorum ama 10TL falandı en son tostun fiyatı.
Evet,ancak normal bir durum

2 kişi çalışsalar kantinde -> 11K'dan fazla çalışan ücreti var.

Bir de okula verilen vs.

Bizim ilk dönem kantin okul kantiniydi fiyatlar ucuzdu,şimdi biri devraldı bi tost 10,su 2,Dido 5 TL

Bizim kantinde su 3 TL, gofret (Laviva) 6 TL, açma 3,50 TL. Şekerim düşse bile kantinden bir şey almıyorum, çok pahalı diye.

Okulun kantinine kirayla giriyor kantinde gördüğünüz elemanlar. Hem kiranın parasını çıkarmak hem de kâr etmek için aşırı pahalıya satıyorlar işte. Yapacakları bir şey yok. Ben aylardır kantinden hiçbir şey almıyorum. Markette 2 lira olan gofrete 3.5 - 4 verecek değilim.

Hmm anladım, bende kantinin fiyatını falan okul ve devlet bakan falan ayarlıyor sanmıştım. Demek kantin okula bağlı değil ve orada çalışanlar fiyatını belirliyormuş.

Okulun kantinine kirayla giriyor kantinde gördüğünüz elemanlar. Hem kiranın parasını çıkarmak hem de kâr etmek için aşırı pahalıya satıyorlar işte. Yapacakları bir şey yok. Ben aylardır kantinden hiçbir şey almıyorum. Markette 2 lira olan gofrete 3.5 - 4 verecek değilim.

Bizim kantinde su 3 TL, gofret (laviva) 6 TL, açma 3,50 TL. Şekerim düşse bile kantinden bir şey almıyorum, çok pahalı diye.

Evet, ancak normal bir durum.

2 kişi çalışsalar kantinde -> 11K'dan fazla çalışan ücreti var.

Bir de okula verilen vs.

Bizim ilk dönem kantin okul kantiniydi fiyatlar ucuzdu, şimdi biri devraldı bir tost 10, su 2, dido 5 TL.

Yemeyin hocam, ben yemiyorum. Sabah biraz erken kalkıp annenizin hazırladıkladığı şeylerden koyup okula öyle gidin. Boşuna 15-20 liranızı harcamayın🙂

Kantinlerde genellikle bir tabela vardır.
<İl ismi> kantinciler odası'nın tabelasıdır.
Orada minimum ve maksimum fiyatlar yazar, kantin kârına göre fiyatı belirler.

Çoğu kantinde fiyatlar benzer oluyor zaten. Eminim hemen hemen her lisede tost 10, su 2, ayran da 3TL'dir.

Kantinler birliği. Bazen okul yönetimi de müdahalede bulunabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı