Staja başlama tarihi ve gün sayısını kim belirler?

Daha fazla  
Bu yaz staj yapmam lazim. Şirketi buldum ama staja başlayacagim tarih ve haftada kaç gün gideceğim henüz belli değil. Bunları ben mi belirleyeceğim şirket mi söyleyecek?

Şirketin belirlediği bir tarih aralığı vardır. Şirket bunu sana söyler, sen uyuyorsa kabul edersin veya ihtiyacın olan staj gününden az gün teklif ediyorlarsa firmaya durumu anlatıp stajını uzatmaya çalışabilirsin.

Hangi günler olduğu nerede staj yapıp ne iş yapacağına da bağlıdır tabii ki ama genelde hafta içi her gün, yani resmi çalışma günlerinde gidersin sen de. Onu da söylerler.

Şirketin belirlediği bir tarih aralığı vardır. Şirket bunu sana söyler, sen uyuyorsa kabul edersin veya ihtiyacın olan staj gününden az gün teklif ediyorlarsa firmaya durumu anlatıp stajını uzatmaya çalışabilirsin.

Hangi günler olduğu nerede staj yapıp ne iş yapacağına da bağlıdır tabii ki ama genelde hafta içi her gün, yani resmi çalışma günlerinde gidersin sen de. Onu da söylerler.
Hocamın dediği doğru. Mesela bende şuan staj yapıyorum 12. Sınıf Lise öğrencisiyim bölümüm grafik tasarım şirketimin ve okulumun ortak belirlediği günler gidiyoruz. Yani haftada 3 gün gidiyoruz pzt-salı-çarşamba geri kalan 2 günü okulda geçiriyoruz. Ama şuan 12. sınıf olduğumuz için okula gelmemizi istemiyorlar hatta bize dediler ki yks hazırlanmak isteyen arkadaşlar Staj yerinden izin alıp stajını erkenden bitirebilirler. Çünkü Normalde staj haziranın 18inde bitiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı