Kapı Anahtarsız Nasıl Açılır?

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Evin 2 anahtarı vardı birisi yedek birisi de babamdaydı. Babam işe gitti, 3-4 gün olmayacak ve dedem de yedek anahtarı kaybetmiş. Ben ne yapabilirim şimdi? Kapıyı açabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çilingir bizim kapıyı kırmızı kart gibi bir şey ile saniyeler içinde açmıştı, yaptığı tek şey kartı kapı kolunun üstünden araya geçirip aşağı çekmek oldu.

s-4b135d034db65639621ff63713ebe8.jpg

Daha neler duyacagiz bakalim. :)

Bazı kapıların kilit noktası birden fazla oluyor, bu noktada belki pet şişe ya da karttan daha iyi bir şeyler gerekebilir ama ne gerekir bilmiyorum.

Hırsız değiliz ama farklı yöntemler var.
  1. Kapı kilitli olmadığına göre omzunuza güveniyorsanız deneyin.
  2. İnce bir demir/sac ile deneyin.
  3. Çok yüksekte değilseniz ve yan daire var ise onların balkondan geçmeyi deneyin.
  4. Maymuncuk kullanmaya çalışın.

O kadar çok anahtar unutuyorum ki kapıyı ayda en az 3 kere kredi kartıyla açıyorum yöntem şu;
Kapı mutlaka kitli olmamalı
Kredi kartını aşağılardan sokun yukarı doğru çekin engele takıldığınız yerde yami daha fazla yukarı gitmiyorsa kredi kartını çıkarın ve çıkardığınız yerin bir kaç cm yukarısından itleyerek geri sokun biraz zorladığınızda açılır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu dene, olmazsa aynı şeyi bir elinle kapiyi sürekli hızlı hızlı kendine dogru çekip ileri doğru ittirerek dene.
Kimlik yerine şişeyi kimlik gibi kesebilirsin. Ya da kalın bir plastikle açabilirsin. Kilitli değilse açılır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı