Kara Cuma beklenmeli mi?

numancan56

Hectopat
Bilgisayar toplayacağım. Monitör dahil 5000 TL bütçem var. Eski bilgisayarım YouTube'da bile çok yavaş açılıyor, kafayı yedirecek. Bu sene hazırlık okuyorum, İngilizce bir program ve YouTube kullanmam lazım ama laptop çok yavaş. Param şu an hazır. Sizce bu eziyeti çekmeye değer mi, kara cuma beklenmeli mi? Bu bütçeyle DADG2'yi özelleştirip (RX 590,16 GB RAM, Ryzen 5 2600, HDD ve SSD farklı) alacağım. Fiyat ortalama ne kadar iner? Bir de mağazadan alacağım. Başka mağaza önerisi alabilirim, internetten yüklü bir alışveriş yapmadım. Yapmak da istemiyorum. Karşımda muhatap görmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistem almak sistem bileşenlerini tek tek satın almaktan daha ucuza gelir. Siz kara cumayı bekleyip bileşenleri tek tek almak isteseniz dahi hazır sistemin avantajlı fiyatına anca ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Belki kara cuma indirimlerine rağmen o hazır sistemin fiyatından daha pahalıya bile gelir. Kar edeceğinizi sanmıyorum.

Not: ben de Haziran ayında DADG2 almıştım.

Suriye harekatı dolara ivme vereceğini düşünüyorum. Bu bağlamda kara cuma indirimi bile şu an bulunan fiyatların altına inmeyecektir. Bana sorarsanız Ryzen 5 1600 alın. Birçok yerde 12 nm litografi ile revize edilmiş 1600'ler 2600 işlemci seviyesine gelmiş hatta zaman zaman geçmiş olduğu söyleniyor. 560₺'ye bile bulunan bu işlemci işinizi rahatlıkla görecektir. Tabi herşey iyi gider ve uluslararası dostluk daha kötüye gitmezse elbet beklemenin bir faydası olur. Herşey bir risk.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı